Nocleženka

Nocleženka je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Nocleženku Armády spásy v sezóně 2020/2021 zakoupilo 37 000 dárců. Pojďme společně takové dárkové poukazy pro lidi bez domova zavést i v Chebu nebo do projektu Noclezenka.cz zapojit chebské azylové domy.
Autor(ka): Michal Tancoš Jr.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Nocleženky představují snadný a bezpečný způsob, jak bezkontaktně pomoci lidem bez domova. Dárce má jistotu, že peníze neskončí v alkoholu nebo drogách, ale pomohou s přečkáním chladné noci, s hygienou, obstaráním teplého jídla a dalšími základními potřebami nejchudších lidí. Nocleženka může být také skvělým nevšedním dárkem. Lze ji koupit jménem někoho z vašich blízkých a služba vám pro něj zašle originální dárkový certifikát. Nocleženka tak udělá radost hned dvakrát.

Popis:

Vše o nocležence a kontakt na provozovatele je k dispozici na internetových stránkách Noclezenka.cz. Online prodej nocleženek realizuje Armáda spásy prostřednictvím aplikace Darujme.cz, která organizacím, institucím, ale také městům, obcím a krajům poskytuje bezpečný nástroj k tomu, aby mohly jednoduše požádat o dar a udržovat vztahy se svými dárci.

Odhadované náklady

30000 Kč
Pozn.:

Náklady se budou pohybovat v rozmezí 0 – 30 tisíc korun podle toho, zda město může spolupracovat s projektem Noclezenka.cz nebo Darujme.cz, nebo musí vytvořit svou vlastní webovou aplikaci – e-shop.

Umístění

Městský úřad Cheb, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, 350 02 Cheb

Nerealizovatelné

Návrh je určitě chválihodný, ale v podmínkách Chebu momentálně nerealizovatelný. V Chebu je lidem bez domova umožněno přespání i pokud nemají prostředky. Člověk, který se před noclehárnou objeví nečekaně a neví o hrazení služby, ji stejně dostane poskytnutou. Pracovník službu poskytne tzv. v režimu krizového lůžka. Problémem je spíše omezená kapacita azylových ubytoven, kterou tento projekt neřeší.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy