Multifunkční hřiště na Dřenici

Multifunkční víceúčelové hřiště na Plovárně Dřenice s možností konfigurace hřišť na malý fotbal, nohejbal, tenis, soft tenis, badminton, volejbal a basketbal.
Autor(ka): Zbyněk Cajthaml
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Chebská Plovárna Dřenice je oblíbené místo k rekreaci a odpočinku široké veřejnosti. Je hojně navštěvovaná nejen občany Chebu, ale i lidmi z širokého okolí a turisty nejen z České republiky. Půjčovna  sportovního náčiní je zde zdarma. Areál provozuje již 6 let SK JUVENTUS  CHEB, z.s.   V letní sezóně pořádá několik sportovních akcí, které by se dali  rozšířit o jiné sporty.

Hlavním důvodem návrhu je nevyhovující stav dvou pískových nohejbalových hřišť, která nejsou odvodněna  a v případě deště je problém s jejich vysycháním a právě z toho důvodu stojí veliké úsilí tyto hřiště udržovat v odpovídající kvalitě.  Návštěvníci koupaliště volají po vylepšení nohejbalových hřišť.

Popis:

Na Koupališti Dřenice leží 2 písková hřiště,  mezi nimiž  je plot, který by byl potřeba demontovat, popřípadě posunout. Na  místě jednoho a půl hřiště lze vybudovat  jedno víceúčelové hřiště s odvodněním,  o rozměrech 36 x 18 m s umělou trávou  pro nohejbal, tenis, soft tenis, badminton, volejbal, basketbal  a malý fotbal. Druhé hřiště je možno zachovat pískové na stejném místě, pouze s otočenou orientací  o 90 stupňů. Plot kolem hřišť  zůstává  zachován, a proto není třeba budovat nový. V přiložených souborech je zakreslený návrh na umístění víceúčelového hřiště (zelená barva) + stávající plot mezi hřišti (modrá barva).

Odhadované náklady

976026 Kč

Umístění

Katastrální území (651 079) : Dřenice u Chebu – plovárna
Parcelní číslo: 36/1

Realizovatelné

Navrhované nové hřiště vznikne v případě, že se náklady na jeho vybudování vejdou do limitu na jeden projekt, který činí 1 milion korun.

4 komentářů

  • Dobrý den, určitě je to skvělý nápad, lidé potřebují sportovní vyžití, zvlášť po tak dlouhém čase, který byl doporučován strávit zavřený doma v *bezpeci*, ale bylo by dobré zapracovat na vytvoření stezky pro cyklisty z Chebu od nádraží na Drenici, koupaliště. Nebo alespoň vyřešit přechod přes kruhový objezd směr Drenice, projizdet na kole s malými dětmi je v tomto místě opravdu nepříjemné. L. V.

    Reagovat
  • Koupaliště Dřenice je velmi pěkné udržované pro všechny věkové kategorie a hlavně pro sportovce dávám svůj hlas

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy