Nástavba Bismarckovy rozhledny

Zvýšení úrovně vyhlídkové platformy tak, aby rozhledna nabídla opět plný panoramatický výhled.
Autor(ka): Jaroslav Aust
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Vzhledem k zalesnění vrcholu Zelené hory je postupem času omezován výhled z rozhledny. Protože vykácení okolí rozhledny není optimálním řešení, nabízí se jako možnost její zvýšení.

Popis:

Stavebně technická studie by v první fázi ověřila proveditelnosti nástavby z pohledu konstrukce a statiky objektu.

Odhadované náklady

200000 Kč
Pozn.:

Jedná se o odhadovanou částku na zpracování technické studie, nikoliv na samotnou realizaci nástavby.

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Návrh se týká zpracování stavebně technické studie bez závazku k další realizaci ze strany města.

7 komentářů

 • Nu, to snad ne, toto… Vypadá to jako cílený plán zničit jeden z monumentů našeho krásného okolí. Pokud se někomu líbí ocelový komplex v přírodě, zkuste raději Cibulku.
  Hezký den

  Reagovat
 • V místě ohniště je zapuštěná betonová kostka a na ní stála pozorovací věž tuším 30m. Mám pocit, že kovové patky jsou tam stále.
  Možná by stálo za to jí obnovit a neničit památku.

  Hezký den

  Reagovat
 • mi se to líbí. Vyobrazení je jen ilustrační jako jedno z mnoha dalších a jedná se o návrh, zda je to vůbec proveditelné. Výhled z větší výšky je pro mě lákavý a rozhledna by nadstavbou získala na atraktivnosti.

  Reagovat
 • O žádný cílený plán ničení čehokoliv se nejedná… Naopak se s tímto místem cítím svázán, protože na Bismarckovo věž jsem začal jezdit hned, co to bylo v 90. letech možné. Už v době, kdy ještě vojáci sporadicky využívali dnes již demontovanou sousední hlásku, která je zmíněna i v této diskusi. A nebudu přehánět když napíšu, že jsem ji navštívil mnohosetkrát. Zda je možno rozhlednu vůbec navýšit, by měl ze statického hlediska prověřit právě tento nápad. Ten by napověděl, zda je možno uvažovat například s kamennou nástavbou, dřevěnou, případně dřevěným opláštěním nové ocelové konstrukce. Proto je přímo ve vizualizaci vepsáno, že jde o ilustrační vyobrazení.

  Reagovat
 • Promiňte mi, ale to je hrůza, je to ničení památky, nechcete také na Černou věž Chebského hradu přistavit nástavbu, aby bylo vidět dále do okolí? Je lépe se pořádně zamyslet – podle přísloví 2x měř a 1x řež – než navrhnout takovou hloupost. Věřím, že peníze budou použity smysluplněji.

  Reagovat
 • Podle mého názoru je to nesmysl. Místo, aby se lesy kolem rozhledny vykácely, tak se postaví nástavba na rozhlednu? Trochu přetažené za vlasy. Trochu mi to připomíná známé úsloví: Proč to dělat jednoduše, když to jde udělat složitě. Je to historická památka, která má určitou hodnotu a my si tam postavíme nadstavbu, abychom viděli kam? Byl jsem na rozhledně mnohokrát, a myslím si, že zase o tolik víc by z ní stejně vidět nebylo. Památky tohoto druhu se mají chránit a ne ničit, sice by se statický posudek teprve dělal, i tak si myslím, že by to celé rozhledně rozhodně uškodilo a hlavně architektonicky by jí to znehodnotilo. Viděl bych to spíše v řešení, vysekat několik hlavních stromů kolem rozhledny, které nejvíce brání ve výhledu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy