Polidštění parčíku na rohu Pražské a Sluneční ulice

Přisadit do parku (mezi lavičky a stávající květinový záhon) podél Pražské ulice řadu keřů, které vytvoří živý plot a odblokují rušnou hlavní silnici.
ID návrhu: 23
Nerealizovatelné
2023
Sdílet:

Mají-li lidé přijít do parku, asi je netěší sedět na lavičkách, dívat se na frekventovanou silnici a dýchat výfuky z aut či ji i mít blízko za zády.
Za celou dubu své existence lidé do parku téměř nechodí, jen se tu občas zastavují studenti stavební školy cestou na vyučování.
Park potřebuje polidštit!
Navrhujeme vysadit mezi lavičky a stávající hezký květinový záhon na straně podél Pražské ulice živý plot z keřů (cca 10 kusů, mohou být docela obyčejné, ne drahé, ?ptačí zob, každý zahradník si bude vědět rady). Kmeny krásných sakur jsou dost vysoké, aby se živý plot mohl udržovat cca do výše jejich rozvětvení. Park se odhluční, sedící nebudou přímo dýchat výfuky, prostor získá intimitu.
Nyní holý mlat, krásné sakury, které však nevrhají v létě nevrhají stín a otevřenost parku komunikacím příliš k posezení nevyzývá.
Zároveň reagujeme i na další zdejší návrh vybudovat zde petánkové hřiště.Domníváme se , že s tím by se náš návrh dobře propojil , park oživil a jeho podoba by lidi/hráče více přitahovala.

Odhadované náklady

30000 Kč

Umístění

městský park mezi Pražskou a Sluneční ulicí

Posouzení realizovatelnosti

Nerealizovatelné

KRÁTCE

Parčík byl renovován v roce 2019, město změny v jeho koncepci neplánuje. Navíc ještě neskončila záruční doba na jeho zhotovení.

VÍCE

K renovaci parčíku došlo při rekonstrukci Pražské ulice, jeho plocha se zvětšila asi o třetinu díky posunutí křižovatky Sluneční/Pražská. Tento prostor je úmyslně koncipován jako otevřený. Osazen je na základě návrhu arboristů, zapěstované trvalky kvetou postupně po většinu roku, letos na podzim budou vysazeny nové sazeničky na místo vyhynulých trvalek. Na záhonech a u stromů funguje kapková závlaha. Sakury během let košatí a budou místo více stínit. Město již pracuje na zlepšení údržby mlatové části (srpen 2023). 

REALIZOVATELNOST posuzovaly tyto odbory: odbor správy městského majetku, odbor investic, městský architekt. 

Do této lokality byly podány další návrhy Hřiště na petanque a Lilie v parčíku.

Další návrhy ohledně městské zeleně:
Obnova keřů v lesíku u centrálního hřbitova
Zelený pás podél Nového mostu na Zálabí
Úprava parteru – stromová mříž

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy