Obnova keřů v lesíku u centrálního hřbitova

Obnova pásu keřů v lesíku u centrálního hřbitova. Vedle centrálního hřbitova (ul. Oldřišská) je borový lesík. Borovice postupně usychají a několik stromů ročně je pokáceno; bohužel bez náhrady. Víme, že dosázení stromů pod již vzrostlé není možné a že má dojít k dosázení 3 stromů v nejbližších měsících. Rádi bychom, aby prostor byl průběžně obnovován a revitalizován tak, aby vydržel i pro další generace. V lesíku tráví čas školky, družiny, rodiny, pejskaři, prostor by si proto zasloužil systematickou údržbu.
ID návrhu: 12
Nezískal podporu občanů
2023
Sdílet:

Navrhujeme vysázet pás keřů vedle silnice a na několika místech ho přerušit, aby bylo možné do parčíku projít. Šlo by o keře nižšího vzrůstu (do 1 m), které by rostly volně a nebyly by stříhány do umělého tvaru. Vizuálně by zůstal parčík propojen s okolím, byl by oddělen jen částečně od silnice.

Prostor by si zasloužil takový koncept, nyní zde začínají převažovat neudržované a nevzhledné keře, které mnohdy poskytují úkryt sociálně neukotveným osobám.

 

/návrh byl upraven 23.8. dle připomínek Odboru životního prostředí MÚ/

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Kolín V – ul. Oldřišská

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

KRÁTCE
Návrh je realizovatelný, rozpočet odpovídající. 

VÍCE
Jedná se o plochu se vzrostlými stromy, kde již v minulosti byly keře podél silnice vysazeny. Malá část parčíku (u ul. Zličské) není ve vlastnictví města. Lesík byl vytipován i jako vhodné místo pro přesazení vzrostlých sloupovitých tisů z parku Komenského, pokud proběhne realizace projektu. 

REALIZOVATELNOST posuzovaly tyto odbory: odbor životního prostředí, odbor správy městského majetku, odbor investic, městský architekt. 

Další návrh k zeleni:
Zelený pás podél Nového mostu na Zálabí
Úprava parteru – stromová mříž
Polidštění parčíku na rohu Pražské a Sluneční ulice

Jeden komentář

  • Dobrý den, ano, dobrý nápad, v Kolíně je určitě takových lokalit více, neškodilo by je zmapovat všechny.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy