Rozšíření areálu Lipovky – místo pro rodinu

Rozšíření hrací plochy hřiště za kopeček na místo, kde se nacházejí vzrostlé stromy. Vzhledem k tomu, že realizace tohoto návrhu je finančně náročnější, navrhuji v první etapě realizovat kuličkovou dráhu a venkovní kuchyňku.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

Dětská hřiště v Hustopečích jsou nedostatečně zabezpečená, jsou většinou v blízkosti silnice a téměř všechna jsou neustále vystavena slunci. Herní prvky jsou staré, často poškozené a nebezpečné, jsou velmi omezené množstvím i nápaditostí (všude je to stejné). Na hřištích se často pohybují nežádoucí osoby (kouření, alkohol drogy).

Popis:

Navrhuji rozšířit hrací plochu hřiště na pozemek přilehlý k dopravnímu hřišti „Lipovka“, na kterém se nacházejí vzrostlé stromy, poskytující příjemný stín. Vzhledem k tomu, že realizace tohoto návrhu je finančně náročnější, navrhuji postupovat v etapách, kdy mohou lidé volit jaké prvky na toto místo v dalších etapách přidávat.
V první etapě bych navrhovala vybudování kuličkodráhy a venkovní kuchyňky pro děti. V dalších etapách by kromě oplocení bylo možné realizovat například posezení s grilem, druhé pískoviště, nápaditější herní prvky event. vodní prvky.
Jelikož se jedná o rozsáhlejší návrh, který ovšem dává smysl především v celkovém kontextu – vytvoření volnočasového místa pro rodinu i s dětmi v různých věkových kategoriích – podávám návrh tímto způsobem a místo podrobného rozpočtu přikládám podrobnější návrh řešení.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Jeden komentář

  • Dobrý den, s tímto návrhem se ztotožňuji. Jsou v něm navrhovány herní prvky, které v Hustopečích opravdu chybí. Na dětských hřištích také postrádám stín, vodní prvek by byl úžasným zpestřením v horkém létě. Návrh považuji za nejlépe zpracovaný z hlediska komplexního posouzení a předložení mnoha rozmanitých možností nového vybavení hřiště. Oceňuji ilustrace z hřišť z okolí a potvrzuji, že i my rádi vyrážíme mimo Hustopeče na tyto hřiště. Navrhovatelka počítá i s možností etapizace, což mi připadá rozumné. Volba lokality je ideální z hlediska přirozeného zastínění.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »

Dětská lanovka na Křížovém vrchu

Dětské hřiště na Křížovém vrchu má velký nevyužitý potenciál. Přírodní prvky zaujmou především malé děti. Proto by bylo dobré doplnit něco, co bude bavit i starší děti. Lanovky jsou na hřištích velmi oblíbené a vyhledávané atrakce. Rodiče už nebudou muset řešit, kam s malým dítětem a se starším sourozencem. Design lanovky je navržený tak, aby zapadl do přírodního rázu hřiště.

Více »