METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

Město Hustopeče doposud takto systémově koncipovanou síť profesionálních meteostanic, která by umožnila systémový sběr dat, jejich analýzu a vyhodnocení nemá, což v době zrychlujících se klimatických změn a jejich následků (neočekávané jarní mrazíky, tropické teploty, sucho, přívalové srážky atd.) může citelně chybět. Systém je modulární a otevřený a umožňuje připojení dalších meteostanic, obecních, školních i privátních.

Popis:

Síť meteostanic sestává z:

– hlavní autonomní meteostanice (vlastní zdroj napájení a datový přenos mezi ostatními stanicemi), umístěné v mandloňových sadech, dostatečně vysoko, pro možnost připojení dalších stanic v katastru města
– vedlejší meteostanice, umístěná v centru města (např. objekt TICu)

Základní funkcionality:
a.)  anemometer (měří rychlost, směr větru + nárazový vítr)
b.) srážkoměr (měří intenzitu a množství srážek)
c.) měření teploty vzduchu, vlhkosti, tlaku, rosného bodu/bodu mrazu a slunečního záření.

Systém posílá data do cloudové platformy ze všech meteostanic v síti a data jsou tak přístupná.
Výhodou tohoto řešení je jeho otevřenost a modularita, která umožňuje dalším účastníkům v dostupnosti katastru města připojení se svou individuálně nakonfigurovanou meteostanicí (s již podstatně nižší pořizovací cenou)

Odhadované náklady

74999 Kč

Umístění

prostor mandloňových sadů/centrum města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Dětská lanovka na Křížovém vrchu

Dětské hřiště na Křížovém vrchu má velký nevyužitý potenciál. Přírodní prvky zaujmou především malé děti. Proto by bylo dobré doplnit něco, co bude bavit i starší děti. Lanovky jsou na hřištích velmi oblíbené a vyhledávané atrakce. Rodiče už nebudou muset řešit, kam s malým dítětem a se starším sourozencem. Design lanovky je navržený tak, aby zapadl do přírodního rázu hřiště.

Více »