OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem návrhu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o pískoviště, nové koše, dvě lavičky a sezónní zahradnické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.
Realizované
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Kapacita a vybavení dětského hřiště je pro současné potřeby návštěvníků nedostatečná. Jeho plocha je sice malá, ale prostory by se daly využít mnohem efektivněji tak, aby hřiště lépe sloužilo svému účelu.
Vzhledem k tomu, že se přímo v centru nenachází jiné hřiště, bylo by pěkné rozšířit toto hřiště o nový herní prvek, aby si zde mohlo hrát více dětí a lavičky pro pohodlí dospělých.
Na základě zpětné vazby od vychovatelek školních družin, učitelek, rodičů, kteří stávající prostory nyní navštěvují, navrhuji změny.
S prostorem dětského hřiště mám osobní zkušenost nejen jako maminka, ale také jako pracovnice Rodinného centra Kostička. Toto dětské hřiště využíváme – v rámci hlídání dětí, příměstského tábora a dalších venkovních aktivit.
Moje návrhy:

 • Ve zmíněném dětském hřišti umístit u zdi radnice samostatné pískoviště velikosti 3 x 3 m s ochrannou krycí plachtou. Stávající herní prvky by byly zachovány na původním místě.
 • Zakoupit 2 nové koše, které by více ladily s designem stávajících laviček
 • Doplnit do prostoru hřiště 2 další dřevěné lavičky z mobiliáře města (současné 2 nestačí, učitelé, rodiče nedůstojně posedávají na bednách).
 • Sezónní zahradnické práce a prostřih keřů, případně vzrostlých stromů.

Smyslem je zkvalitnit možnost trávení volného času v blízkosti centra města na dětském hřišti, které je hojně využíváno po celý den. Dětí získají nové pískoviště a rodiče důstojnou odpočinkovou zónu v centru města.
Prezentace zde.

Odhadované náklady

55000 Kč
Pozn.: Rozpočet byl upraven na základě konzultace s odborem rozvoje.

Umístění

hřiště města Český Brod, náměstí Husovo, Český Brod (proluka vedle radnice)

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci návrhu s vedením, odborem rozvoje a životního prostředí bylo autorce doporučeno z návrhu vyřadit plot a zakoupení nových laviček, protože se mohou dodat z již zakoupeného mobiláre, který město vlastní. Byla doporučena výměna stávajících odpadkových košů, které by více korespondovaly se stávajícími lavičkami. Dle těchto podnětů byl návrh autorkou upraven.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný. Z hlediska státní památkové péče: v souhlasu s § 14 odst. 2 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů bude vydáno samostatné rozhodnutí.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

4 komentářů

 • Dobrý den, to je skvělý nápad, jako matka několika dětí a teď už i vnoučat vím, že děti na hřišti tráví hodně času, je to čas na komunikaci, hry a tělesnou zdatnost. Když je hřiště zajímavé rády tam chodí.
  Chceme , aby děti trávily čas venku a ne u počítáče. Pro dozor, rodiče, prarodiče a pedagogy, trochu komfortu je velmi příjemné a taky pak motivující. V této době nás bude všude víc a tak ať mají všechny děti kde trávit volný čas. Broďáci byli a jsou vždy kreativní a není jim lhostejné jak a kde žijí. Držím palce projektu.

  Reagovat
 • Super nápad, já bych tedy ještě uvítala alespoň jednu houpačku pro malé dětičky, s takovou tou ohrádkou proti vypadnutí. Ta nám tam chybí.

  Reagovat
  • Dobrý den,
   návrh se již nemůže upravovat. Tak jak je popsaný, jde i ke hlasování.
   P. Ištvániková

   Reagovat
 • Jezdim s dětmi k příbuzným do Brodu a uvitala bych nové hřiště, aby se naše děti zabavily a měly pohyb.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »