OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem návrhu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o pískoviště, nové koše, dvě lavičky a sezónní zahradnické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.
Realizované
2022
Sdílet:

Kapacita a vybavení dětského hřiště je pro současné potřeby návštěvníků nedostatečná. Jeho plocha je sice malá, ale prostory by se daly využít mnohem efektivněji tak, aby hřiště lépe sloužilo svému účelu.
Vzhledem k tomu, že se přímo v centru nenachází jiné hřiště, bylo by pěkné rozšířit toto hřiště o nový herní prvek, aby si zde mohlo hrát více dětí a lavičky pro pohodlí dospělých.
Na základě zpětné vazby od vychovatelek školních družin, učitelek, rodičů, kteří stávající prostory nyní navštěvují, navrhuji změny.
S prostorem dětského hřiště mám osobní zkušenost nejen jako maminka, ale také jako pracovnice Rodinného centra Kostička. Toto dětské hřiště využíváme – v rámci hlídání dětí, příměstského tábora a dalších venkovních aktivit.
Moje návrhy:

 • Ve zmíněném dětském hřišti umístit u zdi radnice samostatné pískoviště velikosti 3 x 3 m s ochrannou krycí plachtou. Stávající herní prvky by byly zachovány na původním místě.
 • Zakoupit 2 nové koše, které by více ladily s designem stávajících laviček
 • Doplnit do prostoru hřiště 2 další dřevěné lavičky z mobiliáře města (současné 2 nestačí, učitelé, rodiče nedůstojně posedávají na bednách).
 • Sezónní zahradnické práce a prostřih keřů, případně vzrostlých stromů.

Smyslem je zkvalitnit možnost trávení volného času v blízkosti centra města na dětském hřišti, které je hojně využíváno po celý den. Dětí získají nové pískoviště a rodiče důstojnou odpočinkovou zónu v centru města.
Prezentace zde.

Odhadované náklady

55000 Kč
Pozn.: Rozpočet byl upraven na základě konzultace s odborem rozvoje.

Umístění

hřiště města Český Brod, náměstí Husovo, Český Brod (proluka vedle radnice)

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci návrhu s vedením, odborem rozvoje a životního prostředí bylo autorce doporučeno z návrhu vyřadit plot a zakoupení nových laviček, protože se mohou dodat z již zakoupeného mobiláre, který město vlastní. Byla doporučena výměna stávajících odpadkových košů, které by více korespondovaly se stávajícími lavičkami. Dle těchto podnětů byl návrh autorkou upraven.

Návrh je realizovatelný. Z hlediska státní památkové péče: v souhlasu s § 14 odst. 2 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů bude vydáno samostatné rozhodnutí.

Návrh je realizovatelný.

Návrh je realizovatelný.

4 komentářů

 • Dobrý den, to je skvělý nápad, jako matka několika dětí a teď už i vnoučat vím, že děti na hřišti tráví hodně času, je to čas na komunikaci, hry a tělesnou zdatnost. Když je hřiště zajímavé rády tam chodí.
  Chceme , aby děti trávily čas venku a ne u počítáče. Pro dozor, rodiče, prarodiče a pedagogy, trochu komfortu je velmi příjemné a taky pak motivující. V této době nás bude všude víc a tak ať mají všechny děti kde trávit volný čas. Broďáci byli a jsou vždy kreativní a není jim lhostejné jak a kde žijí. Držím palce projektu.

  Reagovat
 • Super nápad, já bych tedy ještě uvítala alespoň jednu houpačku pro malé dětičky, s takovou tou ohrádkou proti vypadnutí. Ta nám tam chybí.

  Reagovat
  • Dobrý den,
   návrh se již nemůže upravovat. Tak jak je popsaný, jde i ke hlasování.
   P. Ištvániková

   Reagovat
 • Jezdim s dětmi k příbuzným do Brodu a uvitala bych nové hřiště, aby se naše děti zabavily a měly pohyb.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Posezení u Šembery

Narhuji umístit zastřešené posezení na místo rozpadlého stolu na louce u rozcestí Pod Šemberem. Posezení, které tam bývalo, už je ve velmi špatném stavu a altán nabídne útočiště v případě přeháňky.

Více »

Hravá zahrada

Pojďme v rámci participativního rozpočtu vytvořit v českobrodské nemocniční zahradě dětem „tak trochu jiné hřiště“ – hřiště s dřevěnými prvky známého umělce Lukáše Gavlovského – které bude v dětech probouzet fantazii, radost z dobrodružství a tvůrčího ducha.

Více »