NE RUSKÁ, ALE UKRAJINSKÁ ULICE !!!

Přejmenování Ruské ulice, odkazujících na totalitní režim, na ulici Ukrajinskou
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:

Navrhujeme přejmenování Ruské ulice, odkazující na ideologicky totalitní, komunistický režim, páchající nepochopitelná zvěrstva i v dnešní době. V současné chvíli jsme svědky zabíjení dětí, civilního obyvatelstva, ničení školek, porodnic, institucí a mnoha dalších objektů včetně rizikových infrastukltur typu jaderné elektrárny, ze strany komunistického Ruska. Jedním z nezanedbatelných nástrojů této reality je demagogická propaganda, která hraje významnou roli v ovlivnění veřejného mínění, což je zřejmé z postoje ruského obyvatelstva, většinově podporujícího Putinovu válečnou invazi na Ukrajině. Proto bychom neměli uctívat Rusko ani názvem jedné z českobrodských ulic. Jediné negativum, které spatřujeme v této aktivitě je administrativní obstukce, která čeká českobrodské občany trvale bydlící v této ulici, spojená s výměnou dokladů a dokumentů. Spoléháme v tomto procesu na vstřícnost městského úřadu, který by jim ulevit a zajistil pro ně logistiku s pokud možno minimální finanční a časovou zátěží. Pevně věříme, že z morálního hlediska nalezneme všeobecnou shodu.

Odhadované náklady

15000 Kč

Umístění

ulice Ruská

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci návrhu s vedením a odborem rozvoje bylo zjištěno, že o změně názvu ulice musí podle zákona o obcích rozhodovat zastupitelstvo, nikoliv občané například formou SMS. Autor návrhu může svůj podnět předložit zastupitelům na veřejném jednání.

12 komentářů

 • Takovou blbost vymyslel pouze chorý mozek, nebo šílený populista. Pak by bylo dobré rušit i Jugoslávskou, protože Jugoslávie neexistuje. Suvorovovu – ruský vojevůdce. Dost blbnutí.
  Už se těším, jak všichni obyvatelé Ruské ulice půjdou pro nové občanky, řidičáky, přepisy v ORV a malé ORV. Následovat budou hlášenky změn u úřadů, bank, pojišťoven a dále a dále.
  Navíc mi není zcela jasné, jaké zlepšení to přinese obyvatelům ČB.

  Reagovat
  • Proč zůstávat jenom u přejmenování totalitní Ruské ulice? Logickým dalším krokem je vyřazení všech totalitě-komunistických ruských autorů jako Čechov nebo Gogol z městské knihovny či zákaz komunistického obchůdku s ruskými potravinami s typicky totalitním názvem Mrazík.

   Reagovat
 • Nechtěli byste toto nechat na lidech, kteří v Ruské ulici žijí? Pokud jich bude většina pro přejmenování, tak prosím. A proč by si pak sami nemohli zvolit název?
  Zbytečné a laciné gesto.

  Reagovat
 • Lenka Brožková
  Souhlasím s Helenou,zbytečné a laciné gesto, které pro obyvatele ulice přinese více problémů ,než užitku.Výměna občanek ,řidičáků atd…..Pokud za každou cenu měnit název ulice Ruská,tak za jméno neutrální,abychom jej už měnit nemuseli!

  Reagovat
 • V Ruské ulici žiju dlouhou dobu a jsem zásadně PROTI !!!! A moc se mi líbí vydávat návrhy na zlepšení v anonymitě prostřednictvím nějakého sdružení které se tady vydává za Broďáci Brodu. Moc rád bych věděl jmenovitě, kdo tento návrh podal. Ať si změní název ulice v jeho bydlišti.

  Reagovat
 • V Ruské žijí už 35 let a název jsem nikdy neřešila a nevadil mi. Predstava, že bych měla běhat po úřadech a kvůli tomu, že nějaký chory mozek vymyslel tuhle kravinu budu vše menit veškeré doklady, na všech úřadech, ať už banka, plynarny apod, mě děsí. A hlavně nechápu, proč to někomu právě teď začalo vadit. A že s tu prodavaji ruské potraviny je v pořádku.

  Reagovat
 • V Ruské bydlím dlouho a její název mě nijak nepohoršuje a to ani v této době. S návrhem přejmenovat ulici nesouhlasím a jsem rozhodně PROTI přejmenování.

  Reagovat
 • Podle komentářů je jasné, že název ulice ruSSká je pro některé její obyvatele velice výstižný. Gratuluji !! NEPŘEJMENOVÁVAT !!
  Chápu ta nesnesitelná muka vyběhávání nových dokladů. Co je to proti vybombardovaným školám, povražděným dětem… A považte ten licoměrný populismus mnoha obcí po celém světě, které se přejmenovaly na “LIDICE” !!!!!!!!

  Reagovat
 • Totální pytlovina vymyslena chorým mozkem. Běž si podat ruku Fialovy, dej si v Mexicu dvě pivka a nemel hovadiny. Nevim, kdo tuhle stranu volil….ale konec jako

  Reagovat
  • Dobrý den, jedná se o projekt z minulého roku, který ani nebyl připuštěn do hlasování.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »