NE RUSKÁ, ALE UKRAJINSKÁ ULICE !!!

Přejmenování Ruské ulice, odkazujících na totalitní režim, na ulici Ukrajinskou
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Navrhujeme přejmenování Ruské ulice, odkazující na ideologicky totalitní, komunistický režim, páchající nepochopitelná zvěrstva i v dnešní době. V současné chvíli jsme svědky zabíjení dětí, civilního obyvatelstva, ničení školek, porodnic, institucí a mnoha dalších objektů včetně rizikových infrastukltur typu jaderné elektrárny, ze strany komunistického Ruska. Jedním z nezanedbatelných nástrojů této reality je demagogická propaganda, která hraje významnou roli v ovlivnění veřejného mínění, což je zřejmé z postoje ruského obyvatelstva, většinově podporujícího Putinovu válečnou invazi na Ukrajině. Proto bychom neměli uctívat Rusko ani názvem jedné z českobrodských ulic. Jediné negativum, které spatřujeme v této aktivitě je administrativní obstukce, která čeká českobrodské občany trvale bydlící v této ulici, spojená s výměnou dokladů a dokumentů. Spoléháme v tomto procesu na vstřícnost městského úřadu, který by jim ulevit a zajistil pro ně logistiku s pokud možno minimální finanční a časovou zátěží. Pevně věříme, že z morálního hlediska nalezneme všeobecnou shodu.

Odhadované náklady

15000 Kč

Umístění

ulice Ruská

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci návrhu s vedením a odborem rozvoje bylo zjištěno, že o změně názvu ulice musí podle zákona o obcích rozhodovat zastupitelstvo, nikoliv občané například formou SMS. Autor návrhu může svůj podnět předložit zastupitelům na veřejném jednání.

Kancelář vedení města

9 komentářů

 • Takovou blbost vymyslel pouze chorý mozek, nebo šílený populista. Pak by bylo dobré rušit i Jugoslávskou, protože Jugoslávie neexistuje. Suvorovovu – ruský vojevůdce. Dost blbnutí.
  Už se těším, jak všichni obyvatelé Ruské ulice půjdou pro nové občanky, řidičáky, přepisy v ORV a malé ORV. Následovat budou hlášenky změn u úřadů, bank, pojišťoven a dále a dále.
  Navíc mi není zcela jasné, jaké zlepšení to přinese obyvatelům ČB.

  Reagovat
  • Proč zůstávat jenom u přejmenování totalitní Ruské ulice? Logickým dalším krokem je vyřazení všech totalitě-komunistických ruských autorů jako Čechov nebo Gogol z městské knihovny či zákaz komunistického obchůdku s ruskými potravinami s typicky totalitním názvem Mrazík.

   Reagovat
 • Nechtěli byste toto nechat na lidech, kteří v Ruské ulici žijí? Pokud jich bude většina pro přejmenování, tak prosím. A proč by si pak sami nemohli zvolit název?
  Zbytečné a laciné gesto.

  Reagovat
 • Lenka Brožková
  Souhlasím s Helenou,zbytečné a laciné gesto, které pro obyvatele ulice přinese více problémů ,než užitku.Výměna občanek ,řidičáků atd…..Pokud za každou cenu měnit název ulice Ruská,tak za jméno neutrální,abychom jej už měnit nemuseli!

  Reagovat
 • V Ruské ulici žiju dlouhou dobu a jsem zásadně PROTI !!!! A moc se mi líbí vydávat návrhy na zlepšení v anonymitě prostřednictvím nějakého sdružení které se tady vydává za Broďáci Brodu. Moc rád bych věděl jmenovitě, kdo tento návrh podal. Ať si změní název ulice v jeho bydlišti.

  Reagovat
 • V Ruské žijí už 35 let a název jsem nikdy neřešila a nevadil mi. Predstava, že bych měla běhat po úřadech a kvůli tomu, že nějaký chory mozek vymyslel tuhle kravinu budu vše menit veškeré doklady, na všech úřadech, ať už banka, plynarny apod, mě děsí. A hlavně nechápu, proč to někomu právě teď začalo vadit. A že s tu prodavaji ruské potraviny je v pořádku.

  Reagovat
 • V Ruské bydlím dlouho a její název mě nijak nepohoršuje a to ani v této době. S návrhem přejmenovat ulici nesouhlasím a jsem rozhodně PROTI přejmenování.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »