Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.
Realizovatelné
2022
Sdílet:

Během covidového období začalo stále více lidí, a hlavně dětí, vyhledávat pobyt venku spolu s možností si venku zasportovat. Fotbal je jedním z nejméně náročných sportů, co do potřebného vybavení – stačí pouze míč, a případně i branky. A právě takových míst ve městě moc není. Volně přístupné hřiště na Škvárovně bývá často obsazené, což je samozřejmě v pořádku. Často se pak objevují skupinky dětí, případně i rodičů s dětmi, kteří kopou na jakémkoliv volném travnatém plácku.

Chtěli bychom tedy vytvořit jednoduché „hřiště“ v oblasti cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří. Nebude se jednat o hřiště v pravém slova smyslu. Nebude mít žádné pevné ohraničení, plot apod. Cílem je osadit vhodný prostor malými fotbalovými brankami a basketbalovými koši a zároveň nenarušit ráz místní krajiny. Navrhovaná oblast je již zatravněná a branky i basketbalový koš by byly dřevěné a splynuly by s mobiliářem realizovaným v prvním ročníku participativního rozpočtu. Oblast okolo cyklostezky by se tak mohla ještě více zatraktivnit pro všechny občany našeho města. Odkaz na návrh umístění herních prvků zde. 

Tento koncept lze samozřejmě v budoucnu rozšiřovat i v dalších částech města. Když se podáváte na již zmíněnou Škvárovnu, kolik tam potkáte dětí s rodiči mimo hřiště s umělou trávou, tak přesně toto místo je dalším potenciálním k vybudování těchto prvků.

Celá realizace není nikterak finančně náročnou záležitostí. Celkové odhadované náklady za 2 branky + 2 koše (vč. montáže) nepřekročí 40 tis. Kč s DPH. Podrobný rozpočet s odkazy a fotkami naleznete v příloze.

Odhadované náklady

40000 Kč

Umístění

Oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří.

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Návrh je realizovatelný.

Návrh je realizovatelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »