Nový kabát pro staré květináče

Ve městě máme k dispozici cca 30 betonových květináčů, které zde slouží přibližně 30 až 35 let. O výsadbu se starají Technické služby města, avšak vzhled květináčů není vábný. Navrhuji květináče ponechat tam, kde se osvědčily. Dále květináče očistit, vyrovnat, natřít penetrací a osadit převislými rostlinami.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Původně květináče sloužily nejen jako ozdoba, ale i vymezovaly úseky tak, aby nedocházelo k nájezdům těžkých vozidel přes chodník a do cest pro pěší.
Předpokládám, že by realizaci prováděly Technické služby města.

Odhadované náklady

37000 Kč

Umístění

Květináče jsou umístěny převážně v centru města, na sídlišti a na Škvárovně.

Posouzení realizovatelnosti

Po posouzení návrhu bylo autorce doporučeno, aby se květináče nenatíraly fasádní barvou jak měla v plánu, ale penetrací. Doporučeno bylo také osázení květináčů převislými rostlinami. V tomto duchu byl upraven popis návrhu.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »