CESTA KOLEM KAPLIČKY

Navrhuji realizaci zpevněné cestičky/zpevnění úseku od „řadových“ domků v ul.Ve Staré vsi (u křižovatky s ul.Školní) vedeným za pomníčkem Panenky Marie a Stromem svobody směrem k autobusové zastávce „SOŠ“ na ul.Školní směr Český Brod.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Na základě ohlasu a požadavku občanů Liblic a s ohledem na upravené prostředí v majetku Města Český Brod navrhujeme realizaci zpevněné cesty k autobusové zastávce „SOŠ“ na ul.Školní, Český Brod-Liblice.
S ohledem k docházení obyvatel všech věkových kategorií (hlavně dětí, seniorů, ….) na BUS zastávku „SOŠ“ ul. Školní směr Český Brod, kteří na zastávku chodí „zkratkou“ po travnatém prostranství za kapličkou a lípou (nikdo v tomto úseku nepřechází silnici bez přechodu pro chodce na protější chodník a po cca 50 m po stávajícím přechodu pro chodce zpět nepřechází silnici k zastávce), a tím dochází k rozšlapání travnaté plochy, vynášení bláta na nový chodník a potažmo ničení zelené plochy, by bylo vhodné vybudovat zpevněnou cestu od okraje nového chodníku na křižovatce ulice Ve Staré vsi a ulice Školní (u nově postavených řadových domků).
Zpevnění navrhujeme s ohledem na dodržení přírodního vzhledu prostranství, snadnost údržby při sekání trávy TS a finanční náročnosti zatravňovacími dlaždicemi.

Odhadované náklady

150000 Kč

Umístění

Český Brod-Liblice, u křižovatky Ve Staré vsi a Školní

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor dopravy a obecní živnostenský úřad

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »