Barevné hřiště stezka Štolmíř

Předkládáme vám druhý návrh se stejným záměrem a to namalovat veselé a hravé hry pro děti na stezce ke Štolmíři. Různorodé aktivity bychom rozmístili po celé stezce v krátkých rozestupech, aby na sebe hezky navazovaly a přiměly děti bez ohledu na jejich věk k procházce. Hry se malují speciálními barvami a dají se obnovovat a měnit. Namalované hry vydrží několik let, podle počtu dětských nožiček a samozřejmě terénu.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Cílem našeho druhé projektu je vytvořit místa, kde by rodiče s dětmi mohli aktivně trávit čas venku. Hry děti rozvíjí, vzdělávají a pomáhají je socializovat. Děti mají možnost vymýšlet a nastavovat si vlastní pravidla a dodržovat je. Navrhujeme využít stezku mezi Českým Brodem a Štolmíří, kde bychom nechali po celé délce trasy nakreslit pestrými barvami 8 her.
Hry jsme volili na základě toho, co by mohlo naše děti bavit. Místo i hry se ale dají změnit podle preferencí. Hry jsme vybírali z katalogu, který jsme získali od společnosti BAREVNÉ HŘIŠTĚ, která hry realizuje.
Pro realizaci hřiště není potřeba žádné stavební povolení. Stačí pouze souhlas vlastníka místa realizace. Místo se musí vyčistit, zamést a odstranit mechy a trávy. Pak už se může malovat. Hřiště se realizuje, když venkovní teplota i v noci neklesne pod 10 stupňů.

Odhadované náklady

87000 Kč

Umístění

Stezka mezi Českým Brodem a Štolmíří (Útulna)

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci s vedením města a odborem rozvoje návrh může být návrh bez úprav realizován. Technické služby přislíbily spolupráci na přípravě povrchu před realizací barevného hřiště.

Kancelář vedení města

3 komentářů

  • Dobrý den , uvědomuje si někdo že je to polní cesta po které se pohybují zemědělské stroje.

    Reagovat
    • Je to cesta, kde jezdí děti na kole a maminky se tam procházejí s kočárky. Popravdě jsem tam zemědělský stroj ještě nepotkala, ale pokud by tam jel, tak tomu přece namalované hřiště na zemi nevadí.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »