Co děti, mají si kde hrát?

Cílem projektu je vybudovat dětské hřiště ve sportovní areálu na Kutilce. Sloužit bude dětem, které tu pravidelně trénují /cca 400 dětí/, jejich převážně mladším sourozencům, kteří tu na ně často čekají, dětem návštěvníků sportovních utkání a závodů /fotbal, atletika, hasiči, …/. Dětské hřiště bude volně přístupné pro veřejnost. V dopoledních hodinách by ho využívaly děti z Mateřské školky Sokolská
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2023
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Areál kutilka není jen areál sportu, ale i kultury a hlavně zdraví. Motivovat děti k pohybu je především v dnešní době velký úkol. Naším cílem je v areálu vybudovat volně přístupné herní prvky pro děti nejen předškolního věku, ale i školního a dorosteneckého. Prvním krokem je vybudování dětského hřiště. Na hřišti by se nacházely tyto prvky: prolézačková sestava s klouzačkou, řetězová houpačka, pružinové houpadlo, pískoviště, vahadlová houpačka a kolotoč. Areál je celoročně využíván, ať už aktivními sportovci, diváky nebo jen lidmi, kteří jdou na odpolední procházku. Dětské hřiště by se nacházelo mimo sportovní plochy a bylo by přístupné pro všechny občany. Mnoho rodičů má více děti. Pokud odvedou jedno na sportovní kroužek na Kutilku, s druhým mohou počkat na dětském hřišti a sourozenec se určitě nebude nudit. Dále zde probíhá mimoškolní družina, příměstské tábory a další dětské aktivity. I tyto děti by dětské hřiště uvítaly. Hřiště by v dopoledních hodinách mohla využívat také školka Sokolská, která se nachází v jeho blízkosti – pěkný a bezpečný cíl pro procházku. Heslo „kdo si hraje, nezlobí“ zde platí dvojnásobně, děti si pohrají a maminky si u odpolední kávy odpočinou. O víkendových zápasech se zase tatínkové podívají na fotbalové zápasy a děti budou spokojeně dovádět na dětském hřišti.

Odhadované náklady

322222 Kč

Umístění

Areál Kutilka, Sokolská 895

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »