Co děti, mají si kde hrát?

Cílem projektu je vybudovat dětské hřiště ve sportovní areálu na Kutilce. Sloužit bude dětem, které tu pravidelně trénují /cca 400 dětí/, jejich převážně mladším sourozencům, kteří tu na ně často čekají, dětem návštěvníků sportovních utkání a závodů /fotbal, atletika, hasiči, …/. Dětské hřiště bude volně přístupné pro veřejnost. V dopoledních hodinách by ho využívaly děti z Mateřské školky Sokolská.
Realizované
2023
Sdílet:

Areál kutilka není jen areál sportu, ale i kultury a hlavně zdraví. Motivovat děti k pohybu je především v dnešní době velký úkol. Naším cílem je v areálu vybudovat volně přístupné herní prvky pro děti nejen předškolního věku, ale i školního a dorosteneckého. Prvním krokem je vybudování dětského hřiště. Na hřišti by se nacházely tyto prvky: prolézačková sestava s klouzačkou, řetězová houpačka, pružinové houpadlo, pískoviště, vahadlová houpačka a kolotoč. Areál je celoročně využíván, ať už aktivními sportovci, diváky nebo jen lidmi, kteří jdou na odpolední procházku. Dětské hřiště by se nacházelo mimo sportovní plochy a bylo by přístupné pro všechny občany. Mnoho rodičů má více děti. Pokud odvedou jedno na sportovní kroužek na Kutilku, s druhým mohou počkat na dětském hřišti a sourozenec se určitě nebude nudit. Dále zde probíhá mimoškolní družina, příměstské tábory a další dětské aktivity. I tyto děti by dětské hřiště uvítaly. Hřiště by v dopoledních hodinách mohla využívat také školka Sokolská, která se nachází v jeho blízkosti – pěkný a bezpečný cíl pro procházku. Heslo „kdo si hraje, nezlobí“ zde platí dvojnásobně, děti si pohrají a maminky si u odpolední kávy odpočinou. O víkendových zápasech se zase tatínkové podívají na fotbalové zápasy a děti budou spokojeně dovádět na dětském hřišti.

Prezentace návrhu

Odhadované náklady

322222 Kč

Umístění

Areál Kutilka, Sokolská 895

Realizovatelné

Kladné závazné stanovisko

Při kotvení prvků do země provádět výkopové práce tak, aby nebyl poškozen kořenový systém stromů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Posezení u Šembery

Narhuji umístit zastřešené posezení na místo rozpadlého stolu na louce u rozcestí Pod Šemberem. Posezení, které tam bývalo, už je ve velmi špatném stavu a altán nabídne útočiště v případě přeháňky.

Více »

Hravá zahrada

Pojďme v rámci participativního rozpočtu vytvořit v českobrodské nemocniční zahradě dětem „tak trochu jiné hřiště“ – hřiště s dřevěnými prvky známého umělce Lukáše Gavlovského – které bude v dětech probouzet fantazii, radost z dobrodružství a tvůrčího ducha.

Více »