HERNÍ A SPORTOVNÍ PRVKY U CYKLOSTEZKY NA ŠTOLMÍŘ (SKLUZAVKA A FOTBALOVÉ BRANKY)

Cílem projektu je doplnění mobiliáře na zatravněné ploše u cyklostezky směrem na Štolmíř. Jednalo by se o umístění svahové skluzavky na kopeček u rybníčku a instalaci dřevěných fotbalových branek k volnému sportování.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Oblast okolo cyklostezky u tzv. Útulny je vyhledávaným místem pro procházky, především mezi rodiči s dětmi. Proto bychom chtěli tuto oblast ještě více přizpůsobit právě pro skupinu dětí a mladistvých.

Cílem projektu je doplnit stávající mobiliář (posezení, vláček, houpačka) o další prvky, které by zpříjemnili lidem pobyt na čerstvém vzduchu v této oblasti. V rámci projektu bychom chtěli využít svažitého terénu (kopeček vedle rybníčku) a instalovat sem svahovou skluzavku, která je umístěna v kopci, nejsou k ní potřeba schůdky, a není zde tedy pro děti riziko pádu z výšky. Svah bývá v zimních měsících využíván k bobování, což bychom rozhodně nechtěli instalací skluzavky znemožnit. Proto by byla skluzavka umístěna na jižní straně svahu (viz. mapa), aby zůstal prostor pro zimní radovánky stále volný.

Kromě skluzavky bychom chtěli využít také volnou zatravněnou plochu pod svahem a nabídnout prostor lidem (především dětem), kteří si chtějí venku zasportovat. Fotbal je jedním z nejméně náročných sportů, co do potřebného vybavení – stačí pouze míč, a případně branky. A právě míst, kde si může člověk v Českém Brodě „kopnout“, není moc. Chtěli bychom tedy vytvořit jednoduché travnaté hřiště se dvěma brankami. Umístění branek viz mapka.

Uvědomujeme si, že oblast je vyhledávána i pro zážitek z pobytu v přírodě, a proto bychom chtěli, aby nové prvky co nejvíce zapadly do současné krajiny. S ohledem na absenci stínu není možné umístění nerezové skluzavky, která by asi vypadala lépe, ale bude nutné využít skluzavku plastovou, laminátovou. Skluzavku bychom proto zvolili v zelené barvě s dřevěnou podestou. Fotbalové branky by také byly ze dřeva.

Projekt je dlouhodobě finančně nenáročný. Kromě pravidelného sekání trávy a případných oprav jednotlivých prvků nevyžaduje žádné další finance.

Odhadované náklady

74660 Kč

Umístění

Oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří.

Realizovatelné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Posezení u Šembery

Narhuji umístit zastřešené posezení na místo rozpadlého stolu na louce u rozcestí Pod Šemberem. Posezení, které tam bývalo, už je ve velmi špatném stavu a altán nabídne útočiště v případě přeháňky.

Více »

Hravá zahrada

Pojďme v rámci participativního rozpočtu vytvořit v českobrodské nemocniční zahradě dětem „tak trochu jiné hřiště“ – hřiště s dřevěnými prvky známého umělce Lukáše Gavlovského – které bude v dětech probouzet fantazii, radost z dobrodružství a tvůrčího ducha.

Více »