Prezentace místních částí

Liblice, Štolmíř a Zahrady mají velmi zajímavou historii. Bohužel se o ní moc neví. Proto chceme tímto návrhem vytvořit informační tabule v místních částech, kde by se mohl každý dozvědět, čím vším si místní části prošly.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Místní části toho mají dnes hodně co nabídnout. Míří do nich mnoho lidí za relaxací a sportem. A jinak tomu nebylo ani v minulosti. O té ale moc lidí neví. Proto jsme za komisi pro místní části přišli s návrhem vytvořit v Liblicích, Štolmíři i Zahradách informační tabule.
Na těch si může každý přečíst všechno o historii dané místní části a k tomu si prohlédne i dobové fotografie.
Tabule budou zhotoveny po konzultaci s městským architektem, aby byly  v souladu s městským vizuálem. A obsah bude vytvořen za spolupráce s Podlipanským muzeem, místními spolky a hlavně obyvateli místních částí.

Věříme, že tento malý projekt ukáže místní části v novém světle. Českobroďáci, ale i ostatní tak dostanou možnost nahlédnout do minulosti Liblic, Štolmíře a Zahrad.

Odhadované náklady

90000 Kč

Umístění

Cedule budou umístěny v centru městských částí na viditelném a bezpečném místě.

Realizovatelné

Kladné závazné stanovisko

Umístění na hrázi rybníka ve Štolmíři a Zahradách - konzultovat s vodoprávním úřadem

Záměr je přípustný při dodržení podmínky: Umístění ve Štolmíři na hrázi rybníka bude z hlediska památkové péče odsouhlaseno v novém správním řízení (v případě realizace).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »