Úprava cestiček v parku Bažantnice

25. 5. 2022

Byla dokončena akce s názvem „Úprava cestiček v parku Bažantnice“ – v rámci akce došlo k úpravě vstupního místa do parku Bažantnice ze směru od ulice U Tvrze. V místě vznikly pobytové schody a došlo k úpravě cest, které navazují na stávající cesty v parku. Byla vyštěrkována hlavní cesta, která se napojuje do ulice Nedokončená a menší cesta vedoucí ke spodní bráně bývalého letního kina.

Finanční náklady na akci jsou 494 194,- Kč včetně DPH.

V roce 2021 byl v horní části parku opraven mostek a zábradlí. V roce 2022 byl vyroben mostek v dolní části parku včetně zábradlí. Další zábradlí bylo umístěno v horní části parku u vstupu z ulice Za Bažantnicí, kde byl upraven i vstup do parku. Ve střední a v dolní části parku bylo zábradlí umístěno ke svažitým lesním cestám. V blízkosti vstupu do parku byly umístěny lavičky a odpadkové koše.

V rámci prací v parku Bažantnice provedlo Středisko městských služeb úklid parku – sběr větví na hromady, úklid odpadků, čištění vodního koryta. V této činnosti se bude dále pokračovat na podzim.

Byl prověřen průchod do ulice Lovecká, tento však vede přes soukromé pozemky a nebude realizován. Dále byl uvažován průchod přes bývalé letní kino do ulice Lidická. Z bezpečnostních důvodů však průchod zatím nebude umožněn. Dále bude prověřován průchod pod spodní bránou bývalého letního kina směrem do ulice Kladská, pozemky jsou v těchto místech ve vlastnictví města.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality