Rozšíření dětského hřiště Skalecká

Navýšení počtu prolézaček pro zvětšení kapacity hřiště.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Velmi pěkné hřiště, i díky tomu, že v létě zůstává zastíněné. Ale i vzhledem k tomu, že se přímo v turistickém centru žádné jiné nenachází, bylo by pěkné navýšit počet prvků, aby si zde mohlo hrát více dětí a déle.

Popis:

Přímo vedle stávající prolézačky směrem k silnici by se vešla ještě alespoň jedna a na protější straně přes pěšinu další. Přinejmenším by bylo hezké přidat alespoň pár pružinových houpaček nebo jeden kolotoč.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Dětské hřiště u Bojovského potoka a ulice Skalecká

2 komentářů

 • Souhlasim,psala jsem podobny komentar do napadu s infrastrukturou bezeckych a chodeckych tras.
  Urcite by bylo fajn hriste rizsirit…o vicero prolezacek,houpacky,klidne bych pridala posezeni…v lete je to jedine hriste,kde nepere slunce.

  Reagovat
 • Měl bych trochu jiný návrh.
  Plochu mezi potokem a cestou upravit na sportovní trávník, pokud bude souhlas orgánů ochrany přírody a krajiny. Pivovárka je totiž ze zákona lokalitou, která spadá pod přísnější režim ochrany přírody a krajiny.

  Plocha by následně sloužila především pro volné pohybové aktivity dětí, například přípravy či již hry (dle věku dětí) na sportovní kolektivní hry (například míčové). Neinstalovat žádné nové kupované již všude opakující se hrací prvky, ale využít dobrou praxi například z Německa, kde pro děti využívají například kmeny stromů, upravené ležící koruny stromů (ošetřené pro zaklínění částí těla v úzkém větvení – doporučují konzultaci se SOTKVO – je to možné za dodržení pravidel bezpečnosti), lze instalovat i „lezecí strom“ (opět za podmínek výšky, zaklínění a dopadové plochy).

  Domnívám se, že Pivovárka je přírodní plocha, a využitím přírodních prvků místo klasických městských prvků, je pro tuto lokalitu přínosem. Houpadla, apod., jsou na každém jiném hřišti, která jsou prakticky na jedno „brďo“ skluzavka, houpačka, domček,prolézačky – jen jiné barvy a uspořádání.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy