Infrastruktura běžeckých a chodeckých tras

Vytvoření infrastruktury běžeckých a chodeckých tras v Mníšku pod Brdy a okolí. Pro zvýšení atraktivity především u dětí by bylo vhodné zakomponovat interaktivní prvky, překážkové dráhy z přírodnin, bosostezky, nízké lanové překážky a další prvky na území Mníšku. Trasy mohou spojovat i okolní vesnice. Pro dobrou orientaci bude vytvořena mapa s popisem tras a jejich přesnou délkou. Ideálním místem se jeví částečně zelené plochy, např. Pivovárka, zadní rybník.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Smyslem projektu je rozvoj pohybu v přírodě. Díky zajímavým prvkům, především tedy přírodním, rozvoj koordinace, motoriky, obecné vytrvalosti. Atraktivita vyznačených tras má za cíl budování návyků k pohybu především ve školním věku.

Popis:

Přehledná mapa Mníšku pod Brdy a okolí, zobrazující vyznačené okruhy. Například běžecká liščí stezka, běžecká stezka divočáků aj. Jednotlivé stezky se budou lišit prvky typickými pro jednotlivá zvířata a okruhy budou různých délek. Pro zvýšení atraktivity se mohou na stezkách objevovat i poznávací otázky, případně řešení úkolů. Do projektu a jeho realizace by se ideálně zapojili dobrovolné spolky pracující s dětmi na mníšecku. Smyslem je vytvoření běžeckých a chodeckých tras nejen pro děti, ale i dospělé a seniory s odpočinkovými lavičkami.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Mníšek pod Brdy

2 komentářů

 • Moc hezky napad…toto misto si rozhodne zaslouzi zvelebit.Bylo by fajn rozsirit o dalsi prvky i hriste na Pivovarce,v lete je tam fajn,je tam stin o proti hristim na starem sidlisti,kde pere slunce.
  Mista je tam dost a prostredi krasne.
  Tento navrh se mi libi 👍

  Reagovat
 • Možná před více než deseti roky jsme v Mníšku o Pivovárce dost diskutovali, jak ji třeba využít pro „měkké“ aktivity.
  A dostali jsme celkem zajímavou odpověď: Proč bych měl běhat dolu na Pivovárku, když za barákem mám volnou přírodu.

  A pokud se podíváme na mapu Mníšku je to fakt – prakticky všechny obytné části jsou hned na okraji přírodních ploch, okolo Pivovárky je minimum obyvatel. Tím neříkám, že podle cesty, mezi stromy by se nějaké prvky nedaly instalovat.

  Do louky prakticky nic – je to mokrá louka a jakmile se tam něco dá a zaprší, začnou tlaky na mlatové cesty a plochy okolo sportovních prvků.
  Toto bych řešil, až jednou bude celková studie na Pivovárku, včetně přeložení Bojovského potoka.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy