Lehká technika pro město, spolky i občany

Návrh je zaměřen na nákup lehké komunální techniky na základní sečení vysoké trávy na pozemcích města, které nejsou zařazeny do zakázky firmy udržující zeleň Mníšku, nebo pozemků, které slíbily v rámci spolupráce s městem udržovat spolky udržovat, ale nemají dostupnou techniku.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Lehká komunální technika technika (vycházím z více jak 25 letých zkušeností) na údržbu lučních porostů je několika násobně výkonnější než zažité křovinořezy, tak, kde je možné křovinořezy nahradit. Technika schází i spolkům, které by měly udržovat v rámci dohod plochy města, případně i občanům, kteří udržují na zahradě luční porost. Návrh by měl zlepšit stav zeleně v Mníšku, snížit náklady a podpořit biodiverzitu. A pomoci s čistotou chodníků.

Popis:

Projekt je zaměřen na nákup lehké komunální techniky pro údržbu ploch s lučním porostem, ruderárem z bylin, kterou by používali pracovníci města, spolky, které mají dohodu s městem o údržbu prostoru a nebo by se chtěly zapojit, a případně umožnit za úhradu její půjčené občanům Mníšku s trvalým bydlištěm na sečení lučních porostů na jejich pozemcích, které jsou posledními zbytky “květnatých luk” – biotopem rozmanitého hmyzu.
Ze zkušeností navrhuji výrobek Dakr – Partner FD2H se sekačkou o záběru cca 60 cm. K tomu doporučuji i zametací kartáč SB 110 a mulčovač M70. Později lze dokoupit další příslušenství.
Zkušenosti s touto sekačkou jsou celkem dobré. Velmi jednoduché opravy, při standardní údržbě a používání, poruchy jsou čas od času prasklé lanko, vytahané klínové řemeny – tedy běžné opotřebení. V těžkém terénu, kde jsou pařezy, kameny, vysoké drny, sečení ve vodě, po nárazu se prohne talíř sečení (lze narovnat poměrně snadno). Prohne či ulomí nůž, ale to je Servis je v Dobřichovicích, ale většinu zvládne trochu zkušený opravář, náhradní díly posílá výrobce poměrně rychle.
Za roky zkušeností servis je ve výměna motorového oleje, promazání lanek, nastavení napnutí řemenů – dle testů společnosti Namir – vše je jednoduché, nenáročné a v dobré ceně.
Sekačku zvládají i ženy, má plynule měnitelnou rychlost, zpátečku (na fotografii je sundaná ochranná síť kvůli podmínkám sečení v cenné území.
U zametacího kartáče zkušenosti nemám, ale měl by smést i sníh, je vybaven náhodou na smetenou nečistotu.
Další přídavné zařízení je sedačky, kultivátor, nákladní vozík (lze využít při vyvážení písku z dětských pískovišť) atd.
http://www.dakr.com – přehled nabídky stavebnice Partner a přídavných nástrojů,, včetně výkonější sekačky FD 3H.
Náklady:
44 000,- Kč sekačka
28 000,- Kč kartáč
11 200,- Kč mulčovač
Celkové náklady 44 000,- Kč až 74 000,- Kč

Odhadované náklady

74000 Kč

Umístění

Návrh nemůže být z participativního rozpočtu zrealizován, jelikož výše provozních výdajů by byla příliš vysoká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy