Přístřešek na kola pro děti ZŠ Komenského 420

Umístění přístřešku na kola pro děti ZŠ Komenského 420 v prostorách školního hřiště.
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Tento přístřešek na kola by sloužil dětem, které dojíždí do školy na kole z přilehlých oblastí. Stojany, které jsou v současné době na hřišti umístěny, neslouží optimálně svému účelu a v případě špatného počasí na kola prší. Přístřešek by se mohl stát i motivací pro další děti, které by do školy na kole jezdily, ale mají strach svá kola na hřišti nechávat (osobní průzkum).

Popis:

Trh nabízí širokou škálu cyklopřístřešků (i uzamykatelných) nebo přímo cykloboxů. Cena je dle typu také velmi rozmanitá. Výhodou je to, že se dají přístřešky i boxy poskládat dle požadovaného počtu např. pro 4,8,12 kol, což do budoucnosti nabízí možnost přidat část, pokud by se počet cyklistů zvýšil. Další výhodou široké nabídky je, že se dá vybírat mezi různými materiály, a to skýtá možnost vybrat přístřešek, který do budoucna nezatíží rozpočet nákladnou údržbou. Přístřešky nabízí ochranu kol před deštěm, to děti jistě ocení, a v případě výběru uzamykatelného přístřešku či boxu budou mít jistotu, že o své kolo, často drahé, nepřijdou.
Myslím, že by to mohlo děti motivovat, jak si zpestřit cestu do školy, udělat něco pro své zdraví a nezatěžovat životní prostředí každodenní jízdou autem, což jak všichni jistě víte, je nejpoužívanější dopravní prostředek i ze vzdálenosti pár set metrů od školy.
V souběhu s tímto návrhem jde samozřejmě otázka, jak zajistit bezpečnost dětských cyklistů, ať už jedou odkudkoli.

Odhadované náklady

60000 Kč

Umístění

ZŠ Komenského 420, školní hřiště

Návrh nebude realizován z participativního rozpočtu. Realizace nápadu je ale městem plánovaná a bude financován z jiné rozpočtové položky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy