Komunitní prostor před zámkem

Vybudování prvků na louce před zámkem, které umožní pořádání společenských i kulturních akcí, či setkávání sousedů a zvelebí tal aktuálně nevyužitý prostor v centru města.
Realizované
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Louka před zámkem je vzhledem ke své poloze a dostupnosti skvělým místem, kde by se mohla konat velká část akcí. Prostor by byl k kdykoliv dispozici nejen pro občany ale pro návštěvníky města. Žádný prostor pro komunitní život aktuálně není.

Popis:

Projekt byl realizován v této podobě:

Za pekárnou vznikl malý amfiteátr, který bude sloužit komorním koncertům či malým divadelním představením. Pro milovníky hry pétanque zde byla vybudována zbrusu nová dráha. Na podzim v roce 2022 proběhla výsadba živého plotu, který pomůže opticky oddělit technické zázemí pekárny od komunitního prostoru. Na jaře v roce 2023 město počítá s osazením mobiliáře. Bude zde instalován piknikový stůl, lavičky a odpadkové koše.

Autorkou nápadu je Zdenka Janoušková, návrh byl posléze dopracován do finální podoby městským architektem Josefem Tlustým. Architekt se nechal inspirovat také výsledky workshopu, v rámci něhož lidé před několika lety sami navrhovali, co by si v předzámčí přáli.

Komunitní prostor bude sloužit všem generacím, místním i turistům. Zázemí komunitního prostoru bude využito při konání různých akcí pro veřejnost.

__________________________________________

Popis návrhu tak, jak byl původně podán:

Ve spolupráci s městským architektem by bylo vhodné vytvořit seznam prvků i jejich podobu tak, aby zapadaly do prostředí, splňovaly finanční rozpočet a byly vytvořené v duchu dnešních komunitních venkovních prostor.

Mohlo by se jednat zejména o piknikové sezení se stolky, či vyvýšené stolky. Prvky by byly umístěny tak, aby byl prostor flexibilní pro jakoukoliv akci tohoto druhu. Zároveň by sloužily i návštěvníkům zámku, či pekárny pro příjemné posezení a svačinku.

Do budoucna by bylo fajn přidat další vybavení, které lze financovat i z jiných zdrojů.

V rámci finančních prostředků by bylo vhodné upravit v rámci možností i přilehlé parkoviště, které je momentálně v dost „divokém režimu“.

Pár vhodně zvolených prvků a detailů na jinak nedbale upraveném místě udělalo hodně parády.

Odhadované náklady

450000 Kč

Umístění

Předzámčí mníšeckého zámku

Jeden komentář

  • Zajímavé, ale třeba řešit komplexně s celým předzímčím. Viz můj komentář k rajské zahradě.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy