Chodník z ulice „U Lípy“ k vlakovému nádraží

Vybudovat chodník podél silnice vedoucí od vlakového nádraží k ulici U Lípy pro obyvatele žijící “nad nádražím”.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Obyvatele co bydlí “nad nádražím” nemají možnost bezpečně dojít k nejbližší bus zastávce. Musí jít po silnici vedoucí od nádraží do Nové Vsi pod Pleší, kde je silný provoz nejen osobních aut.

Popis:

Vybudovat chodník podél silnice vedoucí od vlakového nádraží k ulici U Lípy pro obyvatele žijící “nad nádražím”.
Po jedné straně silnice je hned za odvodňovací strouhou cca 2m široký pás křovin. Pozemky asi nejsou města, přesto věřím, že by šlo se s majiteli domluvit a tento pruh odkoupit a vybudovat tam chodník.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Projekt nebude realizován z participativního rozpočtu, jelikož město stavbu chodníku v této lokalitě plánuje. Město nechalo zpracovat projektovou dokumentaci na stavbu chodníků ve dvou etapách, které budou financovány z dotace (vzhledem k velké finanční náročnosti této stavební akce). Nyní čekáme na vhodnou dotační příležitost.

3 komentářů

  • Cesta na vlakové nádraží je opravdu velmi nebezpečná, neosvětlená a řidiči bezohlední.

    Reagovat
  • Velmi bych realizaci uvitala.o chodník jsme opakovaně za obyvatele lokality nad nádražím žádali v průběhu posledních 7let. Jde nám především o bezpečí našich dětí, které chodí k vlakovému nádraží na autobus do školy. Zastávku, která by byla dosažitelná bez nutnosti chodit po silnici zde zřídit nelze a každoročně přibývá velké množství aut, která tudy projíždějí. V době mezi 7. a 8.hodinou ráno je proud aut téměř nepřetržitý.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy