Zábradlí

Začala jsem jezdit na kole Eska. Jsem nemotorná cyklistka. Když jedu pro mě ve velké rychlosti z kopce ulicí Za nádražím do zatáčky v místě, kde pod cestou protéká potůček, chybí mi v zatáčce nad potokem pro můj pocit bezpečné jízdy zábradlí.
Autor(ka): Alice Vaculová
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Troufám si odhadnout, že zábradlí by zde uvítali všichni, kteří tudy chodí s malými dětmi na procházku, a jejich děti jedou na trojkolkách, koloběžkách či odrážedlech. Chodí tudy opilí a zfetovaní lidé, domnívám se, že i jim může být zábradlí k užitku.

Popis:

Mi je jedno, jestli bude zábradlí ze dřeva, z plastu, z kovu či jiného materiálu. Přeju si, aby zábradlí bylo hezké. Aby se svým tvarem, barvou i materiálem hodilo do dané lokality. Představuju si stavbu maximálně 90 cm vysokou, 10 cm širokou a 500 cm dlouhou.

Odhadované náklady

40000 Kč

Umístění

„křížení“ ulice Za nádražím s potůčkem, který teče podél výše jmenované ulice

Nerealizovatelné

Nápad je zařazen mezi nerealizovatelné z následujících důvodů: žadatelkou navržené zábradlí jako zádržný systém nesplňuje požadavky dle ČSN na bezpečnostní zařízení umístěné na mostním objektu, kterým propustek je; v případě, že by mělo být na propustku umístěno nové zádržní zařízení odpovídající požadavkům dle ČSN, vyvolalo by to další nutné náklady spojené s kompletní výměnou propustku a jeho vybudováním dle platných ČSN; náklady na rekonstrukci by činily min. 400 tis. Kč; v současné době se toleruje stávající stav, protože přes propustek vede pouze účelová komunikace a kompletní výměna propustku je neekonomická a nepotřebná s ohledem na nejistotu řešení budoucího stavu celé lokality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy