Veřejná myčka jízdních kol

Myčka jízdních kol veřejně dostupná ve sportovně rekreačním areálu Krajinka v bezprostředním sousedství cyklostezky.
Autor(ka): Pavel Sýkora
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Cyklomyčka nabídne cyklistické veřejnosti službu, která v Chebu dosud chyběla. Celá řada občanů-cyklistů nemá při návratu z výletů a projížděk možnost si kolo očistit a umýt, protože žije v bytech. Cyklomyčku mohou využít i cykloturisté, kteří do Chebu zavítají.

Popis:

Cyklomyčka je samoobslužný stojan napojený na zdroj vody, její umístění je tedy závislé na existenci vodní přípojky. Inspiraci z jiných měst jsem našel v Jihlavě, kde je bezplatná cyklomyčka, a v Podhůře u Chrudimi, kde je cyklomyčka kombinovaná s kompresorem zpoplatněna (automat na mince). Varianta s kompresorem vyžaduje napájení elektrickým proudem a rozšiřuje nabídku další užitečné služby. Cyklomyčky jsou hotovým řešením od výrobce, v terénu je třeba řešit zmíněné připojení k rozvodu vody, příp. elektřiny, a jejich usazení včetně roštu a odtoku vody.
https://jihlavska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/14718-domu-jiz-s-cistym-kolem-v-arealu-cesky-mlyn-byla-predstavena-nova-cyklomycka.html
https://pardubice.rozhlas.cz/umyt-zablacene-kolo-nebo-si-pujcit-pumpicku-na-podhure-jsou-na-cyklisty-7937466

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

Krajinka

Nerealizovatelné

Odbor správy majetku projednal návrh na umístění myčky v areálu Krajinky a vyhodnotil jej jako nevhodný. Plocha pod Chebským hradem má vyloženě odpočinkový charakter a je také hojně využívána pro pořádání kulturních akcí. Z toho důvodu zde není možné myčku umístit. Nepodařilo se najít ani žádné jiné vhodné místo v této lokalitě. Myčku je možné umístit pouze na zpevněné ploše (ne v blízkosti trávníků či jiné plochy s veřejnou zelení), potřebné je také napojení na vodovod, elektřinu a splaškovou kanalizaci s odlučovačem ropných látek. Navrhovaný prostor proto není pro tento nápad vhodný. Případná realizace by si s ohledem na výše uvedené podmínky vyžádala velmi vysoké náklady. Z těchto důvodů byl návrh zařazen mezi nerealizovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy