Pergola na hřišti v Hájích

Vybudování pergoly na hřišti, jako zázemí a přístřešek pro veřejnost, nejen při konání společenských, kulturních a sportovních akcí, ale pro možné posezení v průběhu celého roku.
Autor(ka): Pavel Pagáč
Realizovatelné
2020
Sdílet:
Odůvodnění:

Hřiště v Hájích zažívá díky velkému množství pořádaných akcí, ale i tím, že je to volně přístupná plocha, značnou recesi. Navštěvují ho lidé nejen z Hájů, ale i z centra Chebu. Při pořádání akcí na hřišti byl vždy stavěn párty stan, avšak k současnému celoročnímu využití se spíše hodí vybudování pevné pergoly. Tato pergola by měla sloužit jako důstojné zázemí nejen při pořádání akcí, ale i jako úkryt před nepříznivým počasím, nebo před sluncem.

Popis:

Provedení pergoly na již vybudované základové desce o rozměrech 13 x 6 m.

Sloupky z ocelových profilů I80 o výšce 2.500 mm po 2,5 metrech, ve spodní části přivařené k připravené zabetonované ocelové pásnici v základové desce, nahoře svázané ocelovou „pozednicí“ z ocelového profilu U80.

Zastřešení provedeno z dřevěných vazníků dlouhých 7 metrů, po 1 metru od sebe, s celoplošným pobytím buď z prken, případně OSB desek. Následně provedení krytiny z ocelového vlnitého plechu.

Ocelové profily opatřit nátěrem proti korozi, dřevěné prvky proti hnilobě a houbám.

 

Odhadované náklady

110000 Kč
Pozn.:

Ocelová konstrukce                                                              35.000,-
Zastřešení z dřevěných vazníků s pobitím                         50.000,-
Střešní krytina                                                                       25.000,-

Umístění

Hřiště Cheb – Háje

Posouzení realizovatelnosti

Náklady na realizaci budou vyšší, než odhaduje navrhovatel. Pohybovat se budou včetně zpracování potřebné projektové dokumentace ve výši 250 - 300 tisíc korun. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy