Hřiště pro Zlatou louku

Dětské hřiště pro děti od 3 do 12 let. Umístění v parku nabídne alespoň částečné zastínění stromy a spojí děti s přírodou. Hlavním materiálem bude dřevo. Umožní dětem aktivní samostatnou zábavu i společnou hru a rodičům poskytne místo k setkání. Děti z lokality Zlatá louka budou moci hřiště využít přímo po cestě ze školky Zlaťáček nebo z 3. základní školy na Malém náměstí. Zároveň bude během několika minut k dispozici dětem z rodinných domů mezi Ašskou ulicí a Ohří i dětem ze sídliště Zlatý vrch. Takových dětí je spousta, dejte jim hlas!
Autor(ka): Miroslava Neužilová
Realizované, Vybrané v hlasování
2020
Sdílet:
Odůvodnění:

Bydlíme na Zlaté louce v Chebu. Chceme pro svoje děti místo, kde se budou moci svobodně scházet. Nechceme, aby děti zůstaly zajatci vlastních zahrad a aby jediným společným prostorem byla ulice.
I nám rodičům chybí možnost scházet se na neutrální půdě. Jediné hřiště pro větší děti ze Zlaté louky a ze Zlatého vrchu je nyní u kruhového objezdu na konci Dvořákovy ulice. Nabízí víceméně dvě skluzavky a žádný stín. Park je namísto toho v létě jediným útočištěm, kde můžeme stín najít. V zimě zase cesta na hřiště bývá jediným motorem, který děti vyžene ven. Nechceme děti vozit na hřiště autem. Pojďme pro naše děti něco udělat.

Popis:

Aktivity: houpání na klasické houpačce, houpání na pružinových houpadlech pro jednotlivce i dvojice, houpání v „hnízdečku“, klouzání na skluzavce, točení se na kolotoči, šplhání po provazové a lezecké stěně, ručkování, přelézání přes provazový most, cvičení na hrazdě, chůze po kůlech, hra, setkání rodičů.

Prvky: Doporučujeme prvky od firmy TR Antoš s.r.o., Nad Perchtou 1631, 511 01 Turnov, www.trantos.cz. Doporučujeme dřevo jako hlavní materiál. Konkrétně: multifunkční sestava Pokuston – výška volného pádu 2.25m, dopadová plocha kačírek (skluzavka, šestiúhelníková podesta, 2 klasické houpačky, 2x lezící stěna, žebřík, požární tyč, šikmá rampa, 3x nerezová hrazda, horizontální síť, balanční žebřík, 6x vodorovné lano, šplhací lano, tabule, 5x ručkovací madlo), 1x pružinové houpadlo pro jednoho, 1x pružinové houpadlo pro dva, houpačka „Hnízdečko“, kolotoč Tužka, stůl s lavičkou pro rodiče, Vláček s vagónkem, multifunkční sestava Mateřinka – výška volného pádu 1m, dopadová plocha: trávník (skluzavka, lanový most, čtvercová podesta, tabule, žebřík, šplhací lano, lezící stěna, šikmá rampa).

Doporučujeme oplocení hřiště plotem.

Kačírkovou dopadovou plochu navrhujeme tam, kde doporučuje výrobce (sestava Pokuston).

Odhadované náklady

490820 Kč
Pozn.:

Předpokládané náklady:

Viz následující tabulka s cenou prvků a montáže, kterou jsme vyžádali od firmy TR Antoš.

Multifunkční sestava Pokuston   159 100 Kč
montáž     33 411 Kč
Pružinové houpadlo Kůň       9 300 Kč
montáž       1 953 Kč
Pružinové houpadlo Dvojče       9 800 Kč
montáž       2 058 Kč
Houpačka Hnízdečko     24 400 Kč
montáž       5 124 Kč
Vláček s vagónkem     55 400 Kč
montáž     11 634 Kč
Stůl a lavičky SET 2m     11 900 Kč
montáž       2 499 Kč
Multifunkční sestava Mateřinka     89 600 Kč
montáž     18 816 Kč
Kolotoč Tužka     42 900 Kč
montáž       9 900 Kč
Divodé kořeny       2 500 Kč
montáž          525 Kč
Celkem   490 820 Kč

Umístění

Dvořákovy sady

Jeden komentář

  • Pristavte i hriste pro deti DO 3 LET -na celem sidlisti nam takove misto velmi chybi…miniklouzacka, houpacky pro nejmensi, piskoviste a hlavne zakaz psu

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy