Mini sportpark

Vybudování mini sportovního parku pro mladší děti, pro odpočinek a pro užitečné trávení volného času.
Autor(ka): Alice Pavelková
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Aby nedocházelo ke stálému ničení a následným opravám zídek, schodů v aleji v Americké ulice na Skalce. Velmi často zde jezdí děti a skáčou na koloběžkách a skatech. Zkoušejí různé triky a využívají k tomu právě výše zmíněné zídky a schody. Velmi často je zde dlažba na schodek povolená i vypadaná, což znepříjemňuje a ohrožuje zdejší chodce a důchodce. Prostor rokle je nevyužitý a mohl by určitě nabídnout smysluplné využití času.

Popis:

Ráda bych zde chtěla nechat vybudovat dráhy, překážky pro jízdu na koloběžkách a skatech, popřípadě nejrůznější prolézačky z přírodních materiálů (dřevěný hrad, různé mosty, atd.). Také by zde mohly být lavičky k odpočinku, stolky, koše na házení míčů aj. Jelikož je rokle blízko silnice, musel by se zde udělat ochranný plot nebo zeď.
Pokud by se zde mini sportovní park vybudoval, došlo by tím k revitalizaci daného místa, nové možnosti, kterou by děti mohly využít, a v neposlední řadě také k ušetření prostředků na opakované opravy schodů a zídek.

Odhadované náklady

650000 Kč

Umístění

rokle u trafostanice (sídliště Skalka, u ulice Do Zátiší)

Nerealizovatelné

Návrh je v rozporu s územním plánem, který v dané ploše ZO (zeleň ochranná a izolační) umožňuje umisťovat pouze stavby drobné architektury. Jedná se totiž o pruh zeleně, který odstiňuje sídliště Skalka od provozu na hlavní komunikaci ve směru na Pomezí nad Ohří. Náklady na realizaci by se navíc pohybovaly v řádu milionů korun, takže by výrazně překročily stanovený limit 1 milion korun na realizaci jednoho Mega nápadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy