Kontaktní MINIZOO

Projekt se týká vybudování nového kontaktního minizoo. První krokem by byl výběh pro kozy v prostorách skal pod areálem DDM Sova v Chebu. Tento výběh by byl přístupný i pro širokou veřejnost.
Autor(ka): Petra Korelusová
V realizaci, Vybrané v hlasování
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Cílem tohoto projektu je ještě více propojit svět zvířat a lidí. Tedy vybudovat kontaktní minizoo s nejrůznějšími druhy zvířat. V rámci tohoto projektu by se jednalo o vytvoření výběhu pro kozy na nevyužitém prostoru skal naproti řece pod areálem DDM. Nejen, že by pohled na kozičky dovádějící po skalách zpříjemnil lidem jejich procházku po Krajince, ale také umožní široké veřejnosti, aby si přišli sami kdykoli pohladit a nakrmit zvířecí přátele.

Popis:

Dům dětí a mládeže Sova vede děti a mládež k užitečnému trávení volného času již mnoho let. Nabízí spoustu sportovních, uměleckých, výtvarných a přírodovědných kroužků, akcí a táborů. Mají zde též, jako jedni z mála, velkou přírodovědnou základnu. Zde děti i dospělí přicházejí do kontaktu s nejrůznějšími druhy zvířat. Již celé roky chodí návštěvníci Chebu pozorovat a poznávat místní zvířata na stanici. Vždy mají velkou radost, když si mohou v rámci jejich akcí sami zkusit nakrmit králíčky, koně, kozy a další zvířata.
Forma kontaktních zookoutků neboli minizoo funguje již na mnoha farmách, biofarmách a v zoologických zahradách a bylo by skvělé mít tuto možnost i v Chebu, kdy si např. při procházce s dětmi je možné zpříjemnit výlet nakrmením a pohlazením zvířat.
Výběh pro kozy by se vybudoval pod areálem DDM v prostoru skalek naproti řece. Zde by se muselo vystavět nové pevné oplocení, které by se napojilo na areál DDM. Ve výběhu by se vybudovalo zázemí pro kozy (domeček, vodní nádrž a seník). V areálu DDM by byla část plotu dřevěná, s mezerami, skrz které by mohli návštěvníci nakrmit a pohladit kozy a další zvířata. Dále by zde byl stále přítomný krmný automat s denní dávkou granulí. Pokud by někdo přišel a chtěl by zvířata nakrmit, může si vytočit krmení a nemusí nosit nic z domova.

Odhadované náklady

796000 Kč
Pozn.:

Podrobný rozpočet realizace:
Výkopové práce, betonování, plot 120 m, sloupky, brána, část dřevěného plotu 750 000
Automat na krmení 7 000
Zázemí pro kozy – materiál 36 000
Nádrž na vodu 3 000

Umístění

Pravý břeh Ohře, pod areálem DDM Sova Cheb

Realizovatelné

10 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy