Chodník podél bytového domu č. popisné 2247 a 2248, na pozemku města Cheb 1618/7

Zhotovení chodníku pro pěší podél bytového domu ze strany vchodů do domu, který bude navazovat na chodník do ulice Palackého 32 a z druhé strany k přechodu do Penny Marketu.
Autor(ka): Petr Černík
Nerealizovatelné
2020
Sdílet:
Odůvodnění:
  1. V této lokalitě se na poz. č. 1618/7 nachází parkoviště na dost nepřehledném místě, pro úkon vyjetí i zajetí vozidla. Provoz na silnici ul. Riegerova je velmi frekventovaný. Pro vyjetí z parkoviště a zajetí na parkoviště je třeba velice rychlý přesun vozidla. Tomuto však brání špatný výhled s ohledem na stojící domy a zaparkovaná auta podél silnice Riegerova a masivní množství chodců, kteří z okolních bytových domů přes toto parkoviště chodí nakupovat. Tímto vozidlům v rychlém manévru překáží. Chodci i řidiči jsou tak v neustálém ohrožení. Požadovaný chodník tam z bezpečnostních důvodů chybí. Dále však jsou ohrožováni při samotném parkování na parkovišti.
  2. Majitelé bytového domu 2247;2248 Třebízského 2;4 připravují projekt k zateplení pláště domu. Nová fasáda bytového domu tak bude zasahovat do prostoru ochozu domu, který je taktéž využíván výše popisovanými chodci. Pak budou nuceni chodit pravděpodobně po trávníku a v blátě.
  3. Ochoz výše popisovaného domu je nesoudržný, rozpraskaný. Při deštích dochází k zatékání vody do základů domu, která je pak poškozuje, hlavně v zimních měsících.
Popis:

Nejsem stavař, ani projektant, ale mělo by se řešit minimálně toto:

  1. Demontovat stávající narušený ochoz – betonové dlaždice, demontovat část chodníku, vč. nevyhovujících roštů, odkopat zeminu.
  2. Provést hydroizolaci obnaženého základu panelového domu, vč. krycí lišty (ne tak jak se to dělá ve městě).
  3. Zpevnit podloží dle stavebních norem pro chodníky.
  4. Provést montáž povrchu chodníku – asfaltová balenka, nebo zámková dlažba pro pojezd. (Pro předpoklad, že zde bude jezdit zimní technika pro údržbu chodníků.)

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Již dříve byl zadán požadavek na vypracování projektové studie, která celou okolní lokalitu řeší koncepčněji (vybudování nových parkovacích míst, nový chodník...). 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy