Učíme se venku – výstavba venkovní učebny na ZŠ Nádražní

Výstavba nové venkovní učebny na školním dvoře ZŠ Nádražní. Cílem je vytvoření nové venkovní učebny vybavené tabulí, stoly a lavicemi. Třídy tak budou mít další možnost změnit výukové prostředí a budou se moci učit venku na čerstvém vzduchu. Učebna zároveň poskytne zázemí žákům před zahájením dopoledního i odpoledního vyučování, zákonným zástupcům při čekání na děti, veřejnosti při čekání na kroužky apod.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

Zpestření podmínek pro výuku a zlepšení prostorových podmínek pro činnost ŠD. Učebna bude využívána pro výuku předmětů zaměřených na environmentální, výtvarné a pracovní činnosti a ekologii. Pedagogům nabídne nové možnosti pro zavedení inovativních prvků do výuky – experimentování, bádání, zkoumání, objevování, pozorování apod.
Venkovní zastřešená učebna poskytne zázemí žákům před zahájením dopoledního i odpoledního vyučování, zákonným zástupcům při čekání na děti, veřejnosti při čekání na kroužky apod.

Popis:

V rámci projektu bude na školním dvoře, na jeho již vydlážděné části, zbudovaná zastřešená dřevostavba o rozměru 7m x 5m, tak, aby zajišťovala stín.
Bude vybavena dřevěným nábytkem, didaktickými pomůckami a hračkami.
Kapacita učebny bude 30 míst, což se rovná jedné vyučovací třídě či jednomu oddělení školní družiny.
Vybavení a didaktické pomůcky nejsou součástí tohoto projektu a budou pořízeny z dalších dotačních titulů či vlastního rozpočtu školy, provozní náklady budou hrazeny z běžné provozní dotace.
Učebna bude volně přístupná, využívaná během celého školního roku.
Administrace celého projektu bude zajištěna školou.
Jedná se o investici do zkvalitnění výuky, vzdělávání našich dětí považujeme za věc veřejného zájmu všeobecně.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Nádražní 4, Hustopeče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »