“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Obsah a program této události mají na starost především obyvatelé konkrétního města, společně s místními spolky, institucemi, školami, podniky a tak dále. Je založená na principu komunitní kulturní aktivity, ozvláštnění a vytržení ze stereotypu a letargie běžného vnímání veřejného prostoru. Ten pak na konkrétní lokalitě či lokalitách ve městě oživuje za pomoci živé hudby, divadla, vizuálního umění, různých dílen pro děti i dospělé a podobně. Právě díky různorodému programu, ze kterého si každý vybere a do kterého se bude moct zapojit kdokoliv z Broďáků i přespolních, chceme vytvořit atmosféru pospolitosti navzdory rozdílům. Během jednoho dne pak spolu můžeme besedovat nad krásou a přirozeností našeho sousedství, které se nám ukáže v novém světle.

Věříme v historický i současný kulturní potenciál Brodu a jeho aktivních obyvatel, našich sousedů a přátel. Chceme město zapsat na mapu míst, která jsou angažovaná a podporují pevné mezilidské vztahy budované nejen na nesporném historickém kapitálu, ale i na setkávání, pozitivním přístupu k rozdílným zkušenostem i dovednostem nás všech, a to vše třeba právě v jeden společný den.

V současné době je / bude potřeba pořádat a podporovat společenské akce, více než kdy dříve. Samozřejmě vždy za dodržení platných vládních nařízení či opatření. Na základě toho by se volil i konkrétní termín akce.

Veškeré informace o celorepublikové akci naleznete na https://zazitmestojinak.cz/

Foto – Josef Gregor

Odhadované náklady

50000 Kč

Umístění

Centrum města Český Brod

Posouzení realizovatelnosti

Realizace návrhu předpokládá úzkou spolupráci s příspěvkovou organizací města Centrum vzdělávání, informací a kultury a koordinátorkou aktivit projetu Zdravé město a MA 21.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »

Venkovní pódium v centru města

Pro oživení náměstí v centru města navrhuji pořízení venkovního pódia o rozměru 5 x 6 metrů, které by se v letních měsících využívalo pro taneční zábavy. Zázemí pro tyto akce se nabízí v dnešním sídle knihovny a infocentra na nám. Arnošta z Pardubic čp.1, před kterým by bylo pódium nainstalované. Místo by sloužilo k zábavě, odpočinku a setkání všech generací.

Více »