Murály v Brodě

Nástěnné malby ve veřejném prostoru města
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Tzv. muralismus se v rámci street artu prosadil jako významný umělecký projev, jenž sjednotil tradiční nástěnnou malbu s moderními prvky a vnesl do veřejného prostoru legalitu. Graffiti na rozdíl od mural artu vznikaly jako forma odporu občanů (tvůrců), kteří ilegální cestou vyjadřovali osobní názory na dobové společenské problémy. Nástěnné malířství v tradičním pojetí využívalo v průběhu tisíciletí například techniku fresky, sgrafita nebo nástěnné mozaiky. Oproti tomu využívá moderní mural art například spreje, výlepy plakátů, napínaná barevná plátna nebo speciální barvy.

Odhadované náklady

20000 Kč

Umístění

Bývalý areál ZZN – venkovní zeď

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný. Upozorňujeme však, že město plánuje do dvou let uvedenou venkovní zeď areálu ZZN zbourat. Výtvarné dílo by tak mělo jen dočasný charakter.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

2 komentářů

  • Dobrý den, mám moc ráda murály. Obdivovala jsem je v různých zahraničních městech. Ale pokud město hodlá danou zeď zbourat, asi by to nemělo smysl. Gabriela Štrynclová

    Reagovat
    • Dobrý den, autorka ví o tom, že se bude zeď za nějaký čas bourat, ale i tak to pro ni smysl má. Petra Ištvániková

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »

Venkovní pódium v centru města

Pro oživení náměstí v centru města navrhuji pořízení venkovního pódia o rozměru 5 x 6 metrů, které by se v letních měsících využívalo pro taneční zábavy. Zázemí pro tyto akce se nabízí v dnešním sídle knihovny a infocentra na nám. Arnošta z Pardubic čp.1, před kterým by bylo pódium nainstalované. Místo by sloužilo k zábavě, odpočinku a setkání všech generací.

Více »