Pumptrack Český Brod

Cílem projektu je vybudování pumptrack dráhy (okruhu) v oblasti mezi Českým Brodem a Štolmíří. Snahou je celkově pozvednout a zatraktivnit danou oblast a umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2023
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Pumptrack by se dal charakterizovat jako dráha, která má široké využití pro MTB, horská kola, koloběžky, in-line či skate. Nejčastěji je však využívaná cyklisty.

Podobný projekt byl předložen již v rámci prvního ročníku Broďáci Brodu.

Vybudování pumptracku by nikterak neuškodilo současnému rázu krajiny. Dráhu lze citlivě zasadit do krajiny. Naopak by se daná oblast mohla zatraktivnit pro rekreační jezdce, zejména pak děti. Již nyní je sousední stezka a polní cesta P8 mezi Českým Brodem a Štolmíří plná sportujících lidí (cyklisti, in-line bruslaři, běžci apod.). Obecně je oblast mezi Českým Brodem a Štolmíří funkčně nevyužitá. Tato poměrně rozlehlá oblast k tomu přímo vybízí.

Za typově ideální pro tuto oblast považuji hliněný pumptrack.

Celková plocha by mohla být cca 600 m2 s délkou dráhy asi 60—100 m. Předpokládaná cena 300 tis. Kč.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »