Park plný překvapení – projekt II. zemní trampolíny

Cílem projektu je zatraktivnit Jiráskův park a motivovat občany do tohoto půvabného prostoru zavítat a trávit zde více času. Navrhujeme celkový koncept, který by byl realizován průběžně v horizontu 5-10 let v součinnosti s možnostmi rozpočtu města. Projekt si klade za cíl oslovit široké spektrum obyvatel s využitím pro všechny věkové kategorie. Více viz přílohy.
Realizované
2021
Sdílet:

Druhý nejlépe hodnocený návrh v pořadí žebříčku hlasování byl tento návrh Petra Fořta a Lucie Ulíkové. S autory jsme se dohodli na realizaci zabudování pouze dvou zemních trampolín a tím jsme ponížili původní rozpočet z 300 tis. Kč na 150 tis. Kč. Dohodli jsme se také na tom, že stávající kolotoč dostane nový nátěr i prkna na sezení a zatím zůstane na původním místě. Počítá se i s úpravou povrchu kolem stávajících laviček v blízkosti zemních trampolín.
Lídři návrhu se rozhodli založit sbírku a pokusili se sehnat peníze na další trampolíny, které byly původně v plánu. Nápad se lidem líbil a vybralo se 93.200 Kč, za což patří všem velké poděkování! (odkaz na sbírku)

První krok je rekultivace stávajícího prostoru místo starého kolotoče. Toto tradiční místo setkávání si zaslouží atraktivnější prvky. Navrhujeme zemní trampolíny. Atrakce je určena pro širší věkové rozpětí a svým minimalistickým designem nenaruší ráz parku. V areálu parku se podařilo vybudovat hřiště pro nejmenší, ale chybí aktivní zábava pro starší děti a dorost.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

park Jiráskovy sady

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF bez připomínek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Návrh je realizovatelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Posezení u Šembery

Narhuji umístit zastřešené posezení na místo rozpadlého stolu na louce u rozcestí Pod Šemberem. Posezení, které tam bývalo, už je ve velmi špatném stavu a altán nabídne útočiště v případě přeháňky.

Více »

Hravá zahrada

Pojďme v rámci participativního rozpočtu vytvořit v českobrodské nemocniční zahradě dětem „tak trochu jiné hřiště“ – hřiště s dřevěnými prvky známého umělce Lukáše Gavlovského – které bude v dětech probouzet fantazii, radost z dobrodružství a tvůrčího ducha.

Více »