Koš na streetball

V Českém Brodě je sice řada krásných sportovišť, ale jen málo z nich je volně přístupných, což se ukázalo zejména v době Covidu. Přáli bychom si v nemocniční zahradě umístit koš na streetball včetně posezení (např. na odložení mikiny, pití či za účelem odpočinku apod.), který by byl volně přístupný tak, aby si děti i dospělí ve volném čase mohli jít jet tak „zaházet na koš“ nebo si zahrát streetball. Předkladatelé tohoto návrhu jsou tři sportovci: Jakub Zhříval, Šimon Malínský a Sofie Šlégrová
V realizaci
2023
Sdílet:

V diskusi nad budoucí podobou parkových ploch v Českém Brodě bylo ze strany vedení města řečeno, že herní a sportovní prvky pro větší děti by měly být umístěny v nemocniční zahradě. Cílem tohoto návrhu je proto umístění sportovního prvku pro větší děti (i dospělé) právě do nemocniční zahrady.
Mnoho dětí ve věku od 6 let až do 18 let v Českém Brodě je členy TJ Slavoj, kde navštěvují tréninky basketbalu. Pro tyto děti (a nejen pro ně) však chybí venkovní, volně přístupný basketbalový koš, kde by si mohly mimo tréninky (resp. nad jejich rámec) zaházet s kamarády na koš.
Nemocniční zahrada představuje ohromný potenciál pro rozvoj přilehlé části města a skýtá mnoho míst, kde by byl možné umístit řadu sportovních či herních prvků pro děti. V místě vedle přízemní budovy archivu je asfaltový plac, na jehož okraji by bylo možné umístit koš na basketball/streetball spolu s venkovním posezením. Mohlo by tam vzniknout hezké místo pro větší děti, které by se zde mohly scházet, ať už za účelem tréninkového házení na koš či za účelem hry streetballu (laicky řečeno basketball hrající se pouze na 1 koš)

Odhadované náklady

65521 Kč

Umístění

areál nemocniční zahrady

Realizovatelné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »