Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné velkokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.
Nerealizovatelné
2023
Sdílet:

Opakuje se to snad na každé škole: děti by chtěly jezdit do školy na kolech, koloběžkách nebo skateboardech, ale ve skutečnosti se jich takto dopravuje jen mizivé množství. Proč to nejde? Děti si totiž většinou své dopravní prostředky nemají kam uložit. Platí to obzvláště pro koloběžky. Většině dětí, které by rády jezdily na koloběžce, říká, že jim ve škole chybí možnost jejich uložení. (Ne)Bezpečné chování v dopravě u škol je přímo úměrné množství pohybujících se aut. Méně aut znamená i méně problémů.
Využívání alternativních způsobu dopravy do školy může problémy v dopravě snížit. Navíc se jedná o zdravý pohyb dětí.
Proto by bylo dobré vybudovat přístřešek pro kola a koloběžky na ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova. Přístřešky pro minimálně 80 kol by měly stát blízko vchodu do školy.
Přístup ke stojanům by byl na čip do jídelny.

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova

Nerealizovatelné

Návrh byl vyřazen pro nesoulad s pravidly a chybějící dokumentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Kuličková dráha pro malé i velké

Skvělá aktivita pro malé i velké, děti i dospělé, rodiče s dětmi i aktivní seniory. Celoroční aktivita na čerstvém vzduchu, v létě ve stínu vzrostlých stromů a bez nutnosti speciálního vybavení.
Areál nemocnice nabízí obrovský potenciál pro vytvoření nejrůznějších aktivit. Pojďme vytvořit místo pro setkávání.

Více »

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »