Umělecká díla v přednádraží

Revitalizace Podmokel už začala, ale na nejdůležitější vstupní bránu do města se dostane nejdříve za šest let. Prostor tzv. přednádraží je dnes dost nevzhledný, a zejména kvůli jeho společenské důležitosti je téma výtvarných intervencí na místě. Navrhuji umístit do zmíněného prostoru umělecké dílo vybrané prostřednictvím veřejné soutěže.
Realizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Návrh včetně realizace vzejde z výběrového řízení. Může se dotýkat celého území prostoru přednádraží. Na instalaci, sochu, objekt nejsou kladeny žádné předběžné nároky. Řešení by mělo vycházet z velmi aktuálních trendů a uchopování problematických míst města výtvarnými způsoby a postupy. Předpokládáme, že by umělecká díla měla na místě vydržet alespoň pět let.

ODŮVODNĚNÍ: Místo, kde dnes bývá jen reklamní politický poutač, nebo tu postává – jako reklama na sebe – poslední model značkových vozů, by se mohlo výtvarnými intervencemi ve vnímání obyvatel a návštěvníků radikálně proměnit. Podmokly stále trpí odlivem obyvatel i zájmu. Toto je prostor, který zná a má zažitý každý. Jakákoliv jeho úprava tak na sebe může strhnout mimořádnou pozornost.

Odhadované náklady

500000 Kč
Pozn.: Návrh předpokládáme realizovat prostřednictvím výběrového řízení, kde by převažujícím kritériem hodnocení byla kvalita portfolia k tématu se vztahujícímu. Náklady max. 500 000,-Kč.

Umístění

Prostor proti hlavnímu nádraží v Podmoklech. Pozemky patřící městu: č. 894, č. 895, č. 963/1

Nejnovější návrhy