Ročník 2024 je vyhlášen

25. 1. 2024

Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili realizaci participativního rozpočtu Tvoříme Děčín 2024. Dle schváleného harmonogramu budou moci občané podávat návrhy od začátku února do konce května. V této době bude také průběžně prověřována možnost realizovatelnosti navrhovaných projektů. V září se pak uskuteční veřejné setkání, kde dostanou autoři možnost představit jednotlivé návrhy. Následně se spustí hlasování veřejnosti, která vybere vítěze, a poté město postupně začne v roce 2025 vítězné projekty realizovat.

„Jsem rád, že se po roce opět vrací Tvoříme Děčín, a tedy i možnost podávat náměty na zlepšení veřejného prostoru. Participativní rozpočet je důležitá součást rozvoje našeho města. Sám jsem se jako občan v minulých letech do participativního rozpočtu zapojil. Díky spolupráci s městem se nám podařilo vybudovat traily na Klobouku, který nyní již hojně využívají dospělí i děti. Těším se na další nové projekty,“ říká Ondřej Smíšek, náměstek primátora pro rozvoj města a IT.

Na realizaci vítězných návrhů bude z rozpočtu města vyčleněna částka ve výši 2.500.000 Kč, přičemž nejvyšší možná částka na jeden projekt bude 750.000 Kč.

Město Děčín poprvé spustilo Tvoříme Děčín v roce 2018. Od té doby bylo dokončeno 39 projektů ze 47. Ze zbývajících osmi projektů je pět ve fázi příprav, a měly by být dokončeny do jara 2024. Zbývající tři projekty byly sloučeny v jeden s názvem „Vnitroblok Zámecká“, kde je předpokládaný termín dokončení na jaře 2025. Mezi nejvýraznější realizované projekty patří dopravní hřiště na Kamenické ulici, cykloboxy u hlavního nádraží, workoutové hřiště v Březinách nebo zmiňovaný trail pro cyklisty.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality