Seznamte se, toto je Nápad pro Planou.

13. 10. 2021

Vážení spoluobčané,

je to tady, spouštíme „Nápad pro Planou“. Co to vlastně je? Je to tzv. participativní rozpočtování města, které slouží městu jako nástroj pro lepší spolupráci s občany. V České republice není participativní rozpočtování úplnou novinkou, je využíváno již ve více než 80 městech. Principem je, že město uvolní část peněz ze svého rozpočtu a občané pak městu zasílají své návrhy, co by se za uvolněné peníze mělo ve městě realizovat.

Je již zvykem, že občané sami často nejlépe vědí, co by město mělo v jejich okolí udělat. Možná sami chodíte okolo místa, které by chtělo oživit. Váš nápad se může týkat čehokoliv, od chybějící lavičky či odpadkového koše, bující vegetace, upravené zeleně, nebo zborcené zídky. Možná byste zvolili raději koncert či festival, nebo pořídili nějaké vybavení pro děti či seniory.

Ať už Vás napadne cokoliv, stačí si jen uspořádat svůj nápad v hlavě, odhadnout, kolik by jeho realizace stála, vymyslet název a doplnit vhodný ilustrační obrázek. Postup je jednoduchý, svůj nápad stručně popíšete v online formuláři či v papírové podobě a zašlete k posouzení koordinátorce. Pokud by váš návrh nesplňoval požadavky nebo v něm něco scházelo, pokusíme se spolu s Vámi najít způsob, jak jej upravit, aby odpovídal Vašemu záměru a zároveň všem našim pravidlům.

Přidejte se k nám a pomozte nám se zvelebováním našeho města. Budeme se těšit.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Další aktuality