Projekt SPOLU vstupuje do další fáze

Výsledky hlasování o participativním rozpočtu města Milevska – projektu SPOLU

Vítězem se stal projekt Písecké předměstí – modernizace dětského hřiště (219 hlasů). Druhým postupujícím je Veřejné ohniště (172 hlasů) a třetím postupujícím je Přístřešek pro volnočasové aktivity (167 hlasů).
Jedná se o projekty s náklady na realizaci ve výši 450.000,- Kč. V celkovém rozpočtu projektu SPOLU, který činí 500.000,- Kč (s možností dofinancování 50.000,- Kč) je tedy ještě prostor na další projekt ve výši do 100.000,- Kč. Tím je dle výsledku hlasování další v pořadí, Nové překážky na milevském skate parku (146 hlasů). Avšak u tohoto projektu bude nutné konzultovat s autorem možnost snížení nákladů. V případě, že bude snížení možné, bude projekt realizován. V opačném případě postoupí do fáze realizace další projekt v pořadí, kterým je Husovo náměstí – prostor u studny (141 hlasů), jehož náklady na realizaci činí 70.000,- Kč.

Během měsíce února a března měli dle harmonogramu projektu občané možnost podávat své návrhy. Avšak v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v České republice z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 od 12. března 2020 se pracovní skupina podílející se na přípravě projektu usnesla, že v této mimořádné situaci bude vhodné posunout termín pro podávání návrhů až do 15. května 2020. To se později ukázalo jako občany pozitivně vnímaná změna, neb ke stávajícím dvěma podaným návrhům přibylo v této prodloužené lhůtě dalších sedm návrhů. Celkem tedy bylo do prvního ročníku projektu SPOLU podáno devět návrhů. Všechny tyto návrhy byly postoupeny formální kontrole a sedm návrhů postupuje do další fáze, kterou je prověření realizovatelnosti. V této fázi se hlavní měrou zapojí všichni členové pracovní skupiny a návrhy budou posouzeny např. z hlediska rozvojových dokumentů města či skutečné finanční náročnosti. V případě potřeby bude probíhat komunikace s autory prostřednictvím koordinátorky či jejího zástupce. Výsledkem pak budou projekty, které se budou při elektronickém hlasování ucházet o přízeň občanů. Podané návrhy jsou prezentovány na webu projektu SPOLU https://www.participativni-rozpocet.cz/spolu, kde jsou průběžně zveřejňovány i další aktuální informace.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality