Lázeňská cesta – zpracování studie proveditelnosti

Zkratka z Chebu do Frantovek! A to za 40 minut pěšky nebo 15 minut na kole. Tento úsek trasu otevře. Když se trasa osvědčí, pak díky úpravám dalších úseků vznikne mezi oběma městy bezpečná cyklostezka zcela mimo automobilovou dopravu.
Autor(ka): Emil Minář
V realizaci, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Proč nemáme bezpečné přímé spojení pro pěší a cyklisty z Chebu do Františkových Lázní? Při stavbě rychlostní silnice R6 a čtyřproudové silnice ze Zlatého Vrchu se na pěší a cyklisty zapomnělo. Na těchto komunikacích je velmi nebezpečné se pohybovat jinak než autem. Pro bezpečné překonání R6 bez investic existuje jediné místo – most u Střížova. Tento hotový podchod právě využívá navrhovaná zkratka.
Při úpravě dalších úseků trasy z Chebu do Františkových Lázní lze cestu nejen zkrátit, ale také celou vést bezpečně mimo silnice s automobilovou dopravou! Chebáci mohou být pěšky ve Frantovkách po této trase už za 40 minut. Tato trasa zkrátí oproti cestě kolem Skalky přes Komorní dvůr ze 6,5 km na 4,5 km a mohla by být i kratší. S touto trasou umožní vytvoření tréninkového nebo výletního okruhu. Navrhovaná trasa přes Střížov je nejpřímější a nejkratší zejména pro obyvatele Zlatého Vrchu, a to i pro ty ze sídliště a Zlaté Louky. Nový chodník zajistí lepší dostupnost atraktivních cílů v sousedním městě bez aut a rozšíří možnosti rekreačního pohybu pro podporu zdraví obyvatel. Kratší trasa umožní dosažitelnost cílů ve Františkových Lázních i méně zdatným turistům, jako jsou senioři nebo děti.

Popis:

Trasa je zamýšlena ze silnice na Libou po pozemku bývalé cesty 657/24 a pak podél potoku pod rychlostní silnici R6 skrz stávající most. Zde, v příhodném místě bude nutné překonat potok lávkou.
Cestu je možné nejprve udělat v základním provedení – štěrkovou v šířce do jednoho metru. Teprve když si ji obyvatelé oblíbí a bude využitá, je možno ji rozšířit a opatřit kvalitnějším povrchem. Také je možno doplnit alej kolem cesty nebo odpočinková místa pro zpříjemnění procházky.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Ze silnice na Libou k mostu pod R6 u Střížova

5 komentářů

 • Dobrý nápad. Byla by to nejkratší cesta z Chebu do FL pro pěší a cyklisty.
  Momentálně jen přes Komorní Dvůr.

  Reagovat
 • Super nápad, mnoho turistů ve Střížově kroutí hlavou nad tím, že pěší cesta z frantovek nepřekračujte dál do Chebu. Zájem vy byl ohromný. A to i pro turisty z ciziny,ale zejména pro občany Chebska.

  Reagovat
 • Určitě souhlasím.U nás je krásné,tak proč se k nám do F.L.nedostat pěšky nebo na kole.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy