Hřiště pro všechny

Hřiště pro všechny má bořit bariéry mezi dětmi s omezenou mobilitou a mezi dětmi zdravými. Vhodnými herními prvky lze propojit setkávání a vzájemné poznávání dětí se zdravotním omezením i dětí bez zdravotních omezení. Sestava v designu letadla, která obsahuje – vahadlovou houpačku, pískoviště, zemní telefon a hru, dále masivní houpačka a ručkovací – workoutová sestava s masivní konstrukcí umožňuje využívání dětem na vozíčku či ve zdravotním kočárku i dětem zdravým, které jistě inovativní herní prvky budou chtít také vyzkoušet.
Autor(ka): Alena Votavová
Nerealizovatelné
2020
Sdílet:
Odůvodnění:

Cheb si zaslouží zařadit se ke městům v republice jako je Hluboká nad Vltavou či Brno, která už svá hřiště pro vozíčkáře mají. Všechna dětská hřiště, ať už pro děti s omezením mobility nebo pro děti zdravé musí být zábavné, motivující, kreativní a dobrodružné.

Jak se moderní společnost vyvíjí a jednotlivce s fyzickým či mentálním postižením už neodděluje od „normální a zdravé„ populace, vznikají také hřiště určená dětem rozdílných schopností. Tedy i těm, jež jsou méně fyzicky zdatné než jejich vrstevníci, nebo dětem se zdravotním handicapem. Hřiště se koncipují tak, aby nebyla obtížně přístupná a umožňovala snadný a bezpečný pohyb po celé ploše a na herních sestavách.

Na hřišti pro všechny se děti mohou naučit pochopení pro druhého, spolupráci, toleranci a vzájemné pomoci. To samé platí i pro rodiče či prarodiče dětí.

VŠECHNY DĚTI MAJÍ PRÁVO NA HRU

Popis:

Hřiště pro všechny by zahrnovalo následující prvky:

Sestava Letadlo – zaujme všechny děti neobvyklým designem, děti se mohou koupat i sami. Houpačka svou konstrukcí umožňuje houpání jednoho nebo dvou dětí najednou. Tuto houpačku mohou využívat zdravé děti společně s hendikepovanými. V sestavě je také pískoviště upravené pro zajetí vozíku pod hrací pole, zemní telefon a hra.

Houpačka – je doplněná o nájezdovou plošinu, která umožní vozíčkářům jednoduše nastoupit na houpací část herní sestavy.

Prolézačka –  na šikmo umístěné ručkovací ploše mohou posilovat děti na vozíčku i zdravé menší děti.

Všechny herní prvky jsou certifikovány dle EN 1176.

https://www.hriste-piccolino.cz/herni-prvek-houpacka-nejen-pro-hendikepovane-deti

https://www.hriste-piccolino.cz/sestava-z-akatu-letadlo-nejen-pro-hendikepovanehttps://www.hriste-piccolino.cz/detske-hriste-sestava-z-akatu-prolezacka-nejen-pro-hendikepovane-i

Odhadované náklady

347710 Kč
Pozn.:

Předpokládané náklady:

ROZPOČET
Sestava z akátu LETADLO   163 740 Kč
Montáž sestavy      25 900 Kč
Houpačka      91 630 Kč
Montáž houpačky      10 100 Kč
Prolézačka      32 440 Kč
Montáž prolézačky        8 900 Kč
Doprava      15 000 Kč
CELKEM   347 710 Kč

Umístění

v prostoru piknikové louky v areálu krajinné výstavy v Chebu

Posouzení realizovatelnosti

Zatím se nepodařilo najít vhodný pozemek, který by byl dostatečně velký, dobře dostupný a kde by byla zajištěna možnost uzavírání herních prvků. Vzhledem k charakteru nápadu a jeho přínosnosti se bude v hledání vhodné lokality pokračovat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy