Altán jako místo odpočinku

Projekt se týká vybudování nového otevřeného altánu, který by sloužil jako venkovní učebna pro děti v rámci kroužků, ale i pro širokou veřejnost jako odpočinkové a relaxační místo.
Autor(ka): Petra Korelusová, DiS.
V realizaci, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Dům dětí a mládeže Sova vede děti a mládež k užitečnému trávení volného času již mnoho let. Nabízí spoustu sportovních, uměleckých, výtvarných a přírodovědných kroužků, akcí a táborů.

Areál je po celý rok volně přístupný široké veřejnosti. Lidé sem často chodí pozorovat zvířata, která jsou součástí přírodovědné stanice. Procházejí si naučné stezky, které areál nabízí a využívají sportovní a dětské hřiště. Areál také často navštěvují děti ze základních škol a mateřských školek z Chebu, ale i z okolních měst.

Ráda bych zde nechala vybudovat v areálu otevřený altán, který by sloužil jako víceúčelové místo. Lidé by sem mohli například přijít v letních měsících, posedět ve stínu pod střechou a zaposlouchat se do zvuků přírody, odpočívat, relaxovat. Jelikož by byl altán hned u dětského hřiště, mohly by si zde maminky odpočinout a pozorovat své děti, jak dovádějí na prolézačkách.

Dalším přínosem by tento altán byl určitě i pro nejrůznější kroužky, které se odehrávají v budově DDM. Namísto výuky uvnitř budovy by děti mohly využít prostor altánu, který by jim mohl přinést spousty pozitivních prožitků. Přeci jen hraní na kytaru v přírodě, malování, environmentální výuka či hraní her venku na čerstvém vzduchu dostává díky tomu úplně jiný rozměr.

Popis:

Altán by byl vybudován v areálu DDM, naproti nové budově u dětského hřiště. Byl by celý dřevěný, z bočních stran částečně otevřený, aby byl průchozí. Zadní a části bočních stěn by tvořil dřevěný popínací plot, po kterém by se pnuly rostliny, a tudíž by tvořily přírodní stín. Altán by byl velikosti 4 m x 5 m, se sedlovou střechou a plnými štíty. Přední strana by měla cca 120 cm vysoký dřevěný plot nebo opět popínací plot. Uvnitř by byly umístěny lavičky na posezení a odpočinek.

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

Goethova 26, Cheb

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy