Lezecká stěna Hustopeče

Venkovní lezecká stěna pro děti i dospělé. Měla by rozšířit nabídku sportovních aktivit ve městě. Venkovní lezecká stěna vhodně doplní nevyužitou plochu starého pódia na Křížovém vrchu. Navrhovaná velikost 6x vš7m. Konstrukce ocelová, kotvená k pódiu. Celková plocha 50m2. Povrch stěny sklolaminát.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Záměrem je zvelebit nevyužité místo starého pódia, které je dlouhodobě nevhodně využíváno neznámými návštěvníky, kteří na místě hromadí odpadky a hyzdí tak nejhezčí relaxační místo v Hustopečích určené pro procházky a odpočinek místních občanů.

Popis:

Ocelová konstrukce starého pódia, by v případě realizace stěny, byla zachována a využita ke kotvení lezecké stěny. Lezecká stěna by tak opláštila část venkovního pódia. Vnitřní prostor by potom mohl sloužit jako úložné místo – kabiny pro návštěvníky a jejich osobní věci, pro uložení tréninkových pomůcek, okénko pro občerstvení atd. Získali bychom tak multifunkční objekt, který příjemně doplní vzhled a venkovní ráz krajiny – přírodního parku na Křížovém vrchu.
– Navrhovaná velikost 6x vš7m.
– Konstrukce ocelová kotvená k pódiu.
– Celková plocha 50m2.
– Povrch stěny sklolaminát.
– Chyty rockplast 250ks.
– Tvar dle dodaného modelu.
– V ceně je výroba, montáž a veškeré režijní náklady.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

5 komentářů

  • Tento návrh rozhodně podpořím! Zrovna jsem chtěla také podat svůj návrh na realizaci lezecké (boulder) stěny, děkuji navrhovateli, že tak již učinil.

    Proč mít lezeckou (boulder) stěnu v Hustopečích? Lezením se totiž výborně učíme ovládat celé své tělo a posilovat střed těla. Pohyby mají relaxační efekt, neboť se koncentrujeme pouze na jednotlivé kroky a veškeré problémy světa vypustíme. Proto je tento sport čím dál více populární. Mezi lezci je také obecně známo, že tento sport také rozvíjí komunitu a přibližuje vztah k přírodě. Mnoho hustopečských lezců musí za sportem dojíždět do Brna. Přijetím tohoto návrhu nepochybně posuneme Hustopeče vpřed.

    Reagovat
  • Skvělý nápad! Také bych určitě podpořila. Cesta do Brna a zpět zabere občas dost času.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »