Hrajeme si na chodníku

Hry na chodníku nabídnou dětem další možnosti využití volného času. K jejich realizaci se využijí prostory mimo stávající dětská hřiště. Vzniknou tak nová zákoutí, která navíc rozzáří okolí veselými barvami.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Cílem projektu je rozšířit herní možnosti stávajících dětských hřišť o další prostory v různých částech města.

Popis:

V našem městě se nachází několik dětských hřišť s různými herními prvky. V době příznivého počasí je kapacita hřišť maximálně využívána. Nabízí se možnost o vytvoření dalších herních prostor ve městě, kterých budou moci využívat děti různých věkových kategorií. Nově vzniklá barevná zákoutí nebudou vyžadovat žádnou údržbu a navíc oživí daný prostor.
Hry na chodníku jsou další možností, jak si venku hrát a hýbat se. Pomohou dětem rozvíjet logické myšlení, početní dovednosti, motoriku, fyzickou zdatnost a také sociální vazby.
Ve třech vytipovaných lokalitách se kromě tradičního skákacího panáka budou moci děti těšit třeba na panáka, opičí dráhu, skok do dálky, twistera nebo procvičovat barvy a abecedu. V každé z těchto lokalit budou umístěny 2-3 hry.
Jedná se o speciální barevné nástřiky různých her a obrázků. Použité barvy jsou ekologické a po očištění nechávají povrch v původním stavu. Životnost nástřiků je cca 4 roky, poté je možné hry obnovit nebo nastříkat nově.
Další lokality pro tyto hry mohou být průběžně v dalších letech rozšiřovány.
Firma zabývající se realizací : https://www.hrynachodnik.cz/
Se souhlasem majitelky jsou v návrhu použita fotografie produktů.

Odhadované náklady

75000 Kč

Umístění

Chodník na Masarykově náměstí v parku před evangelickým kostelem, asfaltová cesta z ulice Komenského k větrolamu, u krytého bazénu u workoutového hřiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »