VÁNOČNÍ OSVĚTLENÍ / NÁMĚSTÍ VARIANTA A

Tato varianta počítá s doplněním vánočního osvětlení na náměstí v počtu 10x strom, 4x sakura a 3x lampa veřejného osvětlení na prostřední komunikaci.
Realizovatelné
2022
Sdílet:

Každá věc má svou trvanlivost a i naše vánoční osvětlení za léta používání značně prořídlo. Poslední dekorace byly pořízeny v roce 2015. Pro rekapitulaci okolo náměstí máme 42 stromků ideálně použitelných pro vánoční osvětlení a 4 krásné sakury před objektem Kollingerových. Z tohoto počtu bylo loňské vánoce ozdobeno 19ks vánočním osvětlením, které v arsenálu města zbylo. Např. na spodním náměstí Arnošta z Pardubic od budovy úřadu čp. 56 kolem optiky, pošty, KUPu až ke spořitelně jsme měli z 29 stromků ozdobených pouze 6ks. Nutno dodat, že objekt knihovny čp. 1 je nasvícen důstojně, včetně velkých stromů v parčíku před budovou, včetně vánočního stromku vedle zvonice. V této variantě navrhujeme doplnit vánoční osvětlení tak, aby náměstí vypadalo výzdobou ve vánočním čase alespoň trochu více kompaktněji. Doplňujeme tedy tak, aby ze 42 stromů bylo nasvíceno 29ks, dále pak 4 sakury a 3 lampy veřejného osvětlení v prostřední ulici. Věříme, že v čase adventu a vánočních svátků vynikne naše historické centrum výrazněji do krásy a bude motivací k procházkám i podporou atmosféry zde konajících se akcí. Pro zajištění dodávky byla oslovena firma, která v minulosti dekorace dodávala a veškeré prostředí i logistiku dobře zná a spolupracuje s technickými službami.

Odhadované náklady

305452 Kč

Umístění

Náměstí Arnošta z Pardubic a Husovo náměstí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »