Vylepšení prostředí hřbitova (snížení hlukové a prachové zátěže z dálnice)

Navrhuji doplnit řadu thují (zeravů), která roste kolem hřbitova do ucelené řady stromů, aby v budoucnu vytvořili vysoký kontinuální živý plot a tím částečně odstínili hluk a prach z dálnice. Jde o pozemek, který má sloužit jako ochranná zeleň, proto by právě zde bylo vhodné vysadit stromy jako ochranu.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Na hřbitově, by měl být klid, aby bylo možné důstojně zavzpomínat na zesnulé. Také, aby bylo slyšet během pohřebního obřadu. Na hřbitově by měl být klid a důstojné prostředí, kterému blízká dálnice moc nepřispívá. Proto by doplnění stromů bylo vhodné, protože by alespoň trochu odstínili vliv dálnice a vytvořili prostředí hřbitova důstojnějším. Nejde o vysokou investici, která se časem, až stromy vyrostou, mnohokrát vyplatí.

Popis:

Navrhuji doplnit řadu thují (zeravů), která roste kolem hřbitova do ucelené řady stromů, aby v budoucnu vytvořily vysoký kontinuální živý plot a tím částečně odstínili hluk a prach z dálnice.
Jde o pozemek, který má sloužit jako ochranná zeleň, proto by právě zde bylo vhodné vysadit stromy jako ochranu. Nevím, kdo je majitelem pozemku, ale předpokládám, že jeho majitel, pokud to není město bude s touto iniciativou souhlasit vzhledem k tomu, že tato iniciativa odpovídá účelu pozemku v územním plánu. Mnoho z obyvatel města a našich blízkých jednou bude na tomto místě pohřbeno, proto by bylo pěkné toto místo lépe odstínit od dálnice zelení.

Odhadované náklady

20000 Kč

Umístění

Pozemek mezi hřbitovem a dálnicí.

Návrh není možné v rámci participativního rozpočtu zrealizovat, jelikož příslušný pozemek není ve vlastnictví Města Mníšek pod Brdy.

3 komentářů

 • Dobrý den, já tomuto nápadu tleskám, hluk je tam skutečně veliký. Z toho důvodu bych dokonce ještě raději viděla odhlučněnou dálnici v celém úseku mezi valy. Zkusím podat jako samostatný návrh.

  Reagovat
  • Dobry den.Daleko horší než hluk z dálnice, jsou neslušné slovní výrazy, při nejakém sportovním klání, které zrovna probíhá na školním hřišti když jste na hřbitově..To o nejakém dustojném prostředí či rozjímání na hřbitově nemuže byt žádná řeč.Hezky den Janu Marie.

   Reagovat
 • Mám návrh, pro hřbitov zajistit pracovníka na stálý nebo částečný pracovní poměr, který se bude o hřbitov celoročně starat. Mimo jiné, třeba pravidelně sekat trávu, což se momentálně neděje hlavně v nové části hřbitova, nejen mezi hroby, některé pomalu nejsou pro plevel s nadsázkou vidět. Je to ostuda, pokud jdete na hřbitov, je nutné si vzít zahradní nůžky a plevel + trávu vystřihat. Ovšem nevím, jak si poradí starší lidé…
  Marta

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy