Úprava kulaťáku v Edenu.

Úprava kulaťáku v Edenu, osazení rostlinami a stromy. V létě je místo rozpálené a holé. Díky nové zeleni a modernímu mobiliáři zde vznikne příjemné prostranství, které bude vybízet kolemjdoucí, aby se zastavili a na chvíli poseděli.
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

V Edenu se obyvatelé starají o okolí svých domů, udržují i pozemky města a tento kulaťák je zde jen pro ostudu. Denně kolem chodí a projíždí několik lidí a toto místo si zaslouží úpravu. Kontejnery zde umístěné jsou často vysypané, při větru odjíždějí z kopce na zaparkovaná auta a o vzhledu nemluvě. Zastřešení a zakrytí kontejnerů je potřeba. Výsadba zeleně a stromů je zde, kde je mnoho betonových ploch žádaná.

Popis:

Revitalizace plochy kulaťáku, osazení rostlinami a keři, vysypání kůrou či kameny, aby byla plocha bezúdržbová. Profesionální vysazení několika stromů, včetně zavlažovacích pytlů. Postavení vhodného přístřešku pro kontejnery, kterých je zde mnoho. Přístřešek se může nechat porůst rostlinami. Jako vhodné materiály považuji kombinaci kovu a dřeva. Variant je mnoho.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

V Edenu, Mníšek pod Brdy

Veřejné prostranství bude obohaceno o nové výsadby keřů a stromů. Některé stromy budou vysazeny do prostoru dlažby, která bude upravena (odstraněna a částečně předlážděna), dosáhneme tím většího zastínění prostoru. Návrh počítá i se založením kvetoucích záhonů, které budou umístěny tam, kde se nyní nachází betonové lavičky. Do budoucna se počítá s nahrazením betonových laviček za vhodnější a estetičtější mobiliář. Realizace navrhovaných úprav (viz plánek a legenda) povede ke zpříjemnění veřejného prostoru a lidé zde budou rádi trávit čas. Přístřešek na kontejnery z participativního rozpočtu pořízen nebude, jelikož město do budoucna připravuje koncepční řešení uložení kontejnerů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy