Katalpa, nebo jiný vhodný strom

Vysadit do chodníku na nám. F. X. Svobody (levý chodník při pohledu zdola) osm vzrostlých stromů katalpa – druh stromu, který byl navržen autorem nápadu. Konkrétní druhy dřevin, které by byly rozmístěny mezi stávající lampy blíže středu chodníku, vyberou odborníci z Národního památkového ústavu. V místech osazení bude nutné upravit dlažbu.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Estetika, zastínění, kyslík a zeleň.

Popis:

Viz stručný popis a obrázek.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Vysázení stromů na chodník na náměstí je možné, je ale nutné počítat s tím, že se počet vysazených dřevin a jejich přesné umístění bude odvíjet od polohy, kde jsou položeny inženýrské sítě (je nutné se jim vyhnout). Konkrétní druh dřeviny, kterou bude možné použít, určí odborníci z Národního památkového ústavu. Nelze tedy zaručit, že půjde o navrhované Katalpy.

2 komentářů

 • Katalpa, jako cizokrajná dřevina, je pro Mníšek naprosto nevhodná dřevina. Hodí se do ámeckých parků a botanických zahrad.

  Reagovat
 • Zuzana Stýblová 30.11.2021

  Náměstí v Mníšku pod Brdy kde převládá kamenná dlažba a parkoviště si zaslouží zeleň nejen pro ozdobu, ale hlavně pro estetiku prostředí, kde se dá posedět v horkém letním počasí pod korunami
  katalp, které jsou vhodné právě na plochy plné kamení.
  Dají se snadno udržovat a daří se jim velmi dobře a jsou k vidění např. v Praze 5.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy